MHP'de Kongreler

MHP’de kongre süreçleri başlamış durumda.Anadolu’da birçok yerde delegeler sandıkla belirlenirken İstanbul gibi bazı yerlerde maalesef ki delegeler atanma usulüyle belirleniyor.Bu da daha şimdiden çok sağlıklı sonuçların olmayacağının belirtisidir.İstanbul’da 1 milyon üye sloganıyla başlatılan kampanyanın da bence bir anlamı kalmamış oluyor böylece.Üye olan kişi kendisini kongrelerde temsil edemeyecekse niye üye olsun?Zaten çoğu ülkücü kayıtsız şartsız üye.

Bence partinin bütün enerjisini haziran ayında yapılacak seçime yöneltmesi gerekirdi.Kongrelerini de seçimden hemen sonra yapmalıydı. Herşeyden önce genel kongreden sonra ilçelerin ve illerin delege sayıları değişecek.Bu durumda eski seçim sonuçlarına göre delege belirlemek yanlışların en büyüğüdür.

Aralık ayında ilçe kongreleri,ocak ayında da il kongreleri yapılacakmış.Peki genel merkez kongresini niçin seçim sonuna bıraktık?Buna karar verenlerin hiç de iyiniyetli olduklarına beni kimse inandıramaz.Olası bir kötü sonuçta hemen genel başkan tartışması açılıp genel başkana görevi bıraktırılıp görüntüde seçilen ama aslında atattırdıkları delegelerle yine istem dışına çıkmayan,sisteme ve kurulan düzene asla engel olmayacak bir genel başkan ve genel merkez teşkili sağlanacaktır.Bu da en ufak bir pürüzle karşılaşılmadan becerilecektir.Böylece Ülkücülerin de gazı alınmış olacaktır.

Ülkücü,feraset sahibidir.Dağın arkasında olanı tepeye çıkmadan da gören adamdır.Böyle basit hesapların üstesinden de gelmesini bilir.Çok ivedilikle genel merkez kongresinin de seçimden önceye alınması veya daha doğrusu olan il kongrelerinin seçim sonuna bırakılması gerekir.

Şayet mecliste güçsüz,sünepe,sesi çıkmayan bir MHP olursa emin olun ki federasyon da olur,ülkenin bölünmesi de olur.Bunları elbet biz de konuşmalıyız ama karar veren biz olmalıyız.Küresel birileri istedi diye bunu yapmamalıyız.Mecliste 200-250 sandalye ile temsil edilecek bir MHP olursa,işte o zaman birçok kişinin hesabı bozulur.Ülkücü dünya görüşünün istediklerine de emin adımlarla yürürüz.Bize,yani Ülkücülere bizden başka veya bizim gibi gözükenden başka da engel yoktur.

Ve en önemlisi ülkemin huzuru için,milletin mecliste gerçek anlamda temsil edilebilmesi için çok acele siyasi partiler kanunu denen demokrasiye tamamen zıt kanunun değiştirilmesi gerekir.İşte o zaman hem iktidar,hem muhalefet millete hizmet etmek zorunda kalacaktır.

En son olarak bugün kutsallarımız olan fedakarlığın temsilcisi öğretmenlerimizin günü.Bir değil hergün sizin gününüz olmalı.Başta hocalarım olmak üzere hepinizin gününü kutlarım.

YORUM EKLE