MHP Ne Yapmalı

MHP ne yapmalı?Öncelikle içerideki koltuk kavgası son bulup herkes kucaklanarak ve sözde değil özde gönül seferberliği başlatıp bütün kırgınlıklara son verecek bir birleştirici politikayla iktidar olmanın çaresine bakmalı.İl,ilçe veya genel merkezde görev almak kavgası yerine iktidarda nasıl yer alırım,nasıl bakan olurum kavgası verilmelidir.
   
Bunu yapmak için de öncelikli ulaşılacak kitlenin ülkücüler olduğu hesap edilip akabinde iktidar olmak için nasıl milletin gönlünü ve reyini alırım hesabı yapılmalı.

 
Ülkücü hareket kadar geniş kadrosu olan başkaca bir hareket ülkemizde yok.Hatta iddia ediyorum,dünyadaki en güçlü sivil toplum örgütü ülkücü harekettir.Ancak bu gücün yüzde 5’ini MHP kullanıyor veya kullanamıyor.Bu gücün yüzde 10’unu kullandığı gün bilin ki MHP Türkiye’de iktidarda olacaktır. Bir hareket düşünün,kayıtsız üyesi kayıtlı üyesinden binlerce fazla.Ki bunlar kayıtsız şartsız üyelerdir.MHP seçim süreci yaklaşırken kayıtlı ve kayıtsız üyelerinin tamamını seferberliğe dahil etmeli.Partiden daha geniş kitlelere hitap eden yan kuruluşlarda basit iddialaşmalara son verilip koltuk endişesi kavgası yapmadan herkes bu iktidar yürüyüşü kervanına dahil edilmelidir.Keza temsil planında da bu husus göz ardı edilmemeli.


İktidar olmak için sadece ülkücü oyların yeterli olmayacağını herkes bilir. Bunun için ülkü ocaklı olmasa da bu milletin değerleriyle,vatanıyla,bayrağıyla, devletiyle kavgası olmayan ve bu millete gönülden hizmet etmek azminde olan insanlar da gerekirse listelerde yer bulabilmeli.İnsanlar MHP’de siyaset yaptığında umutsuzluğa kapılmadan hareket edebilmeli.


Bütün bunlar yeterli mi?Dünyanın geldiği konjöktürde yetmez.İnsanlar başta geçim derdi olmak üzere meselelerine çare aramaktalar.Hamasi nutuklara insanlarımız artık oy vermiyor.İnsanların beklentilerine cevaplar bulup bunu somutlaştırıp vatandaşa sunmalıyız.İnsanımız gördüğüne ve önüne konana bakıyor.Sadece mevcut iktidarın yaptıklarını eleştirerek iktidar olmak mümkün değil.Dün nasıl ki her mesele hakkında hem de radikal çözümler ürettiğimiz için millet ülkücülere sahip çıktıysa bugün de dünyanın ve ülkenin şartlarına uygun politikaları üreterek meselelerimizi anlatmalıyız.Bunu yaptığımız gün MHP tek başına iktidar olur.Aksi halde 20 ile 100 kişi arasında insanımızın MHP’yi temsilen meclise girmesi bence asla başarı değildir.

Hedefin TURAN olduğunu unutmayalım.
YORUM EKLE