MHP Genel Başkan Adaylarının Dikkatine!

MHP’nin “Tüzük Kurultayı” sürecinde, 1999-2015 tarihleri arasında Bakanlık, Başkanlık Divanı Üyeliği, MKYK üyeliği ve Milletvekilliği yapmış olan 90 eski Milletvekili “Olağan Üstü Kongre” talebinde bulundular!
 
Eyvallah tabi ki eski MHP yöneticisi ve milletvekili sıfatları ve Türk Milliyetçisi/Ülkücü sıfatları ile böyle bir talepte bulunmaları kadar doğal bir şey de yok!
 
Ancak 90 kişilik listeye baktığımızda haklı olarak şu düşünceye kapılıyoruz. Neden şimdi?
 
Zira yukarıda belirttiğim gibi bu talep sahibi eski Milletvekilleri Devlet BAHÇELİ’nin genel başkan adaylığından bu yana aktif siyaset içinde yer almışlardır.
 
MHP’nin TBMM grubunda, genel kurulda, ihtisas komisyonlarında alınan bir çok kanunun hazırlanmasında düzenleyici ve/veya kabul edici olarak  yer aldılar.
 
Bir başka ifade ile 18 yıllık Devlet BAHÇELİ yönetiminde izleri var!
 
MHP TBMM’de en yüksek milletvekili ile temsil edildiği dönem koalisyon ortağı olduğu 21. dönemdir. Sahip olunan milletvekili sayısı ise 129’dur.
 
Bu arada MHP eski Milletvekilleri Ali GÜNGÖR, Hüseyin KAPLAN, Mehmet GÜL, Suphi AKTAN,Namık Hakan DURAN,Kadir GÖRMEZ,Mehmet Cihat ÖZÖNDER,Recai YILDIRIM,Sıtkı TURAN, Mihrali AKSU vefat ettiler!
 
Bu durumda “Olağanüstü Kongre “ talebinde bulunan 90 milletvekilinin büyük bir kısmının  
7 Haziran 2015 seçimlerinde seçilen ancak 5 ay sonra 1 Kasım seçimlerinde milletvekilliğini kaybedenlerden oluştuğu anlaşılmaktadır.
 
MHP eski milletvekillerinin bir kısmının da Ülkü Ocakları Genel Başkanı A.Metin TOKDEMİR’in ifadesi ile “Ülkücülük Bazen Evinin Bir Köşesine Çekilip;Lekesiz,Onurlu Bir Şekilde Yaşamaktır” düşüncesini benimseyerek aktif siyasetten çekilmişlerdir.
 
Yukarıda yazdıklarımın yazının başlığı ile ne gibi bir bağlantısı olduğu düşüncesine kapılabilirsiniz. Onu da aşağıda yazdıklarımla izah edeceğim.
 
“Olağanüstü Kongre” talebinde bulunan 90 eski milletvekili listesine baktım. Birçok kişi,hadise,davranış,söz geldi aklıma.
 
Bunları isim vermeden “Arife tarif gerekmez” anlayışı ile hafızalarımızda tazelememiz gerektiğini düşünüyorum.
 
Bu 90 kişilik listede kimler var kimler!
 
1997 kongre sürecinde bugünkü MHP Genel başkanı hakkında il başkanlığı binasında ülkücülerin ortasında “Sinkaflı Küfür” eden ve daha sonra da 1999 seçimlerinde “Kontenjan Adayı” olarak milletvekili seçilen,
 
Ankara’da lakapları “Serdengeçti Bürokratlar” olarak bilinen bir grup bürokrata yapmadığı tezgah kalmayan, onları mahkeme kapılarında süründüren,
 
İddia o ki! MHP Genel Başkanının odasını basarak Milletvekili listelerinin düzenlenmesinde tehdit boyutunda çirkinleşen,
 
Geçmişte aynı ilden milletvekili olmaması için yapmadığını bırakmadığı kişinin bugün Genel Başkan adayı olması ile yanından ayrılmayan,
 
Devlet BAHÇELİ’nin geçmişteki bürokratik taleplerini, DYP bürokratı iken “Ben MHP’den sadece Rıza MÜFTÜOĞLU’nun taleplerini dikkate alırım” diye red eden,sonra MHP’de Genel Başkan Yardımcısı olan ve 2011 seçimlerinden önceki “Kaset Skandalı” sonrası istifa eden,
 
Bir dönem AB Türkiye elçisi olan Karen Fogg ile Kumkapı meyhanelerinde kadeh tokuşturacak kadar yakın olan,
 
Koalisyon hükümetinde bakan iken TİKA gibi stratejik bir kuruma yabancı dil bilmeyen ve öğretmen olan hemşerisini atayan,
 
“Serdengeçti Bürokratların” makamlarını basarak kurum ihalesinin kendi şirketine verilmesi için belindeki silahı gösteren,
 
Bu ibret listesi istenirse çok daha uzar gider!
 
Şimdi MHP’de 18 yıl sonunda Allah’ın izni ile bir Rönensans/ Yeniden Doğuş’un ayak sesleri duyuluyor!
 
MHP Genel Başkan adayları Türk Milliyetçisi/Ülkücü olarak sizden talebimiz bu kerameti kendilerinden menkul zatları MHP’nin yönetim kadrolarından, TBMM gurubundan uzak tutun lütfen!
 
Aksi bir durumda vebal altında kalırsınız!
 
Ülkücülerin iki eli yakanız da olur!
 
YORUM EKLE