Kumpas, Rant ve Üleşilemeyen Himmet!

 Değerli dostlarım, dünün zalimi, bu günün mazlumu, himmet rantçısı cemaatin, yayın organlarına yapılan iktidar yargısının müdahalesini! Hep birlikte izlemekteyiz.
 
Bizler; mazlumun yanında saf tutmayı ideolojik ve karakteristik bir durum olarak kabullenen bir toplumuz. Ancak, dünün zalimlerinin yaşadığı hukuksuzluğa yüksek sesle! Tepki vermeye ve yanlarında saf tutmaya başladık!  Üzülerek müşahede ediyorum ki; her şeyi çok çabuk unutabilme özelliğine sahip, günceli yaşayan bir toplum haline dönüştük.
 
Çok uzaklara gitmeden, 01.05.2011 ile 01.06.2011 tarihleri arasında MHP’li kurmayların bir takım kasetlerinin sosyal medyaya servis edildiği dönemlerde, cemaatin yayın organlarının yaptığı haberleri hatırlamamızda fayda görülmektedir. Bu başlıklardan sadece bir kaçını sizinle paylaşmak istiyorum.
 
-Samanyoluhaber’in 01 Haziran 2011 tarihli haber başlığında “MHP'li kaset mağdurları şikayetçi değil” denilerek MHP’li kurmayların zımmen yaptıklarını kabullendikleri mesajı verilmektedir. Seçmen yönlendirilmektedir…
 
-Kanaltürk TV nin web sitesinde 08 Mayıs 2011 tarihli haber başlığında ise; “Seçime 35 gün kala yeni seks kaseti Devlet Bahçeli'nin iki yardımcısından sonra iki MHP'linin daha seks videosu ortaya çıktı. Kasetleri servis eden adres aynı...” denilerek, MHP nin tüm kadrolarının kaseti varmış imasını, utanmadan, ahlaksızca kurgulayıp! Detaylandırarak işlemişlerdir. Seçmen üzerinde etki yaratıp, siyasete yön vermeye çalışmışlardır.
 
Bu duruma itiraz eden, kasetlerin özel/mahrem olduğu vurgusunu yaparak yayın yasağı getirilmesini isteyen MHP’ye ise yanıt o günkü kutsal ittifakın hamisi sayın başbakandan gelmiştir. Ne demişti sayın başbakan? “Ne özeli kardeşim, genel bunlar genel” diyerek yapılan bu çirkin operasyona destek verdiklerini alenen ifşa etmiştir.
 
Hükümet ile cemaat arasında 2011 yılında tavan yapan bu çirkin ittifak! Bel altı komploları ile toplumsal algı mühendisliği yaparak, siyasete yön vermekteydi. O gün her şey yolunda gidiyordu! Cemaat ne isterse hükümet veriyordu. Hükümet hedef gösteriyor! Cemaat tetikçiliğini yapıyordu.
 
El ele, kol kola gelinen noktada, himmetin rantı öylesine baş döndürücü bir hale gelmişti ki, üleşirken hırlaştılar! Aslanın avladığı antilopun başında toplanan çakallar gibi! Öylesine aceleci davrandılar, öylesine saldırganlaştılar ki, birbirlerinin ağzındaki lokmayı bile kapmaya çalıştılar.
 
Değerli dostlarım, himmet; Allah’ın Salih kullarından maddi ve manevi konularda yardım talebinde bulunmak, dualarını istemektir. Onlar içinse himmet, maneviyatın ve duaların sepetin dışında tutulduğu sadece maddiyatın kıymeti harbiyesinin olduğu bir ranttır. Himmetin baş döndürücü rantı, hükümet ile cemaatin arasını açmıştır. Kısacası hem toplumun himmetini, hem de devletin malını üleşemediler! Hırlaştılar…
 
Bu gün sabah saatleri itibari ile iktidar yargısı tarafından atanan kayyum, polislerle birlikte cemaatin yayın organlarına baskın yaptı. Kesinlikle yapılan bu müdahale son derece hukuksuz, dayanıksız, keyfi bir müdahaledir. Ancak herkes ektiğini biçer! Cemaat de ne ekti ise onu biçiyor…
 
Cemaatin; geçmişte, Kirli emellerin tetikçiliğini yaptığı dönemlerde! MHP ye kurduğu kumpası asla unutmamak gerekir. O günün mağdurlarının bu günün gelişmelerini belgesel tadında izlemelerini tavsiye ederim. Geçmişini unutan geleceğini bulamaz!
YORUM EKLE