Kızılca Kıyamet .!!

Pes doğrusu..

İtiraf edeyim ,bu kadarını beklemiyordum..

Bahçeli yine şaşırtmayı başardı..

Gaf üstüne gaf yapıyor,daha büyüğünü beceremez demeye kalmadan tüy dikiyor...

Her gün irtifa kaybediyor ancak, anlaşılıyor ki bu ''çukur''un dibi yok !!

Ayıbını siyah poşette pazarlamaya dahi gerek görmez oldu..İşi aleniyete döktü...Şeffaflaştı..İçi görünüyor da, manzara çirkin...

Kızılcahamam'da verdiği demeç, açıkça Ecevit ,Mesut Yılmaz gibi partisini bitirmeden ,kendi siyasi yaşantısını bitirmeme kararının dışa vurumundan ibaret..Kör gözlerin gördüğünü Bahçeli görmez mi ? 18 yıldır kendisine açılan kredinin tükendiği bu kadar aşikar iken hukuk ,tüzük ,siyasi ahlak ne varsa çiğneyeceğini ,yinede koltuğu terk etmeyeceğini ilan etmenin başka izahı kaldı mı?

Hangi yarım kalan projesini tamamlama derdindedir ki ,Bahçeli..?

Güçlü döneminde neyi becerebilmiştir ki ,topal ördek olarak becerebileceğini düşünmektedir.Dönemi hareketin fetret dönemi olarak ,ülkücülerin hatırlamak dahi istemeyeceği bir hayal kırıklığı ,çöküş dönemi idi.

Ecevit ,Yılmazla birlikte bırakabilmeli ,tarihin kritik dönemecinde harekete bir şans tanımalı idi . Sözünde duramadı ve o gün bitti..Bu süreci uzattıkça da harekete de zarar verdi ,kendine de ...

Kızılcahamam'da ki akıl tutulmasının ,Hareketin tarihine ''kifayetsiz muhteris''olarak geçme teşebbüsünün ilamından başka bir anlamı ,bir kıymeti harbiyesi de yoktur!..

Bu hareket ne DSP ,ANAP gibi toplama bir güruh tur ki ;bir darbede siyaset mezarlığını boylasın,ne de Bahçeli'nin babasının çiftliğidir ki,Bahçeli ömür boyu onunla oyalansın... 18 senedir her şeye rağmen dağılmamış ,dağıtılamamıştır..18 yıldır çok kan kaybettiğimiz ,18 yıldır miras tükettiğimiz ,18 yıldır sabır taşına döndüğümüz bir gerçek.Ama bitti sayın Bahçeli ,bizim sabrımız ,sizin de krediniz tükendi..

Bu hareket, bu saatten sonra size sabrın, zillete rıza anlamına geldiğine kani oldu ve harekete geçti..Hareketin önünü açmak zorundasınız ...Sizi 18 yıldır başında tutan iradeye tabi olmak zorundasınız..

Milyonlar içinden ''kurşun asker '' oluşturmak adına ,özene ,bezene seçtiğiniz 1200 delegeye dahi güven duyamıyorsanız ,orada oturmanızın anlamı nedir ki?

Delegeye mahkeme kapısı göstermek Türk siyasi hayatına tek armağanınız olarak hatırlanacak ! Bu ayıbın sahibini ,bu hareketin , başında tutması sizce artık mümkün mü?

Bu zillete düşersek bu millet sizi de bizi de yerle bir eder..

Hareketin kaderini birkaç yargıcın iki dudağının arasına teslim etmeyi göze alıp ,MHP delegesinden kaçırmak bu partinin genel başkanına yakışıyor mu?

Birkaç yargıcın ,MHP delegesini genel başkanı bile iplemiyor ,tabanının sesini ,yönetimi iplemiyor ,bana mı düştü ?

Eyyamcılığına veya maniple edilmiş ,bir yargı kararına güvenerek, o koltukta oturma ümidinizin ,bu harekete vereceği zararın boyutunu görmekten aciz misiniz ? Yoksa ''benden sonra tufan '' diyecek kadar gözünüz mü karardı?

Çekilin sayın Bahçeli ,sizden bir ümidimiz ve beklentimiz kalmadı ,gölge etmeyin yeter....

BAKİ SELAMLAR...

YORUM EKLE