KAN (2)

24 yıl geçti tünel faciasından. 3 Temmuz 1990.

Öncesinde; İran’da 80’de ihtilal olmuş, şah devrilmiş, Mollalar iktidarı ele almışlar. Başta Fransa’dan gelen Humeyni. Tek İslam devleti oldukları ilan edip, büyük şeytan dedikleri Amerika’yla harp edeceklerini söylüyor, etraflarına da rejimlerini plase etmeye çalışıyorlar. Sonra nedense düşmanları değişiyor, Baas hareketinin etkili silahlı unsuru Irak’la harbe tutuşuyorlar yıllarca. Amerika’da, Suud’da Saddam’ın yanında.

Zayiat sonuçlarının iyi takip edilmesi tarafındayım. İran, Irak savaşıyor ama en çok ölen iki tarafta da Müslüman Türkler bu savaşta. Miktarı belli değil. Tıpkı tünel faciasında en çok ölenin Türk hacıları olduğu gibi. Resmi açıklama 600. Suud Kralı diyor ki “ ölenlerin ölüm vakti gelmiş, başka yerde de olsalardı bu saatte ölecektiler.”

İnanılmaz değil mi? Herkes kendi durduğu yere göre dini ölçü koymaya çalışılıyor. Din tacirleri küfürlerini gizlemek için ibadet yapar görünüyorlar. Açıkça münafıklık yapıyorlar.

Dikkat edin Başbuğ’un “bizim İslam birliği gibi bir siyasi hedefimiz yok“ açıklamasının zamanına. İslam dünyasını o kadar iyi okumuş ki, samimi bir müminin, müdrik bir insanın, mükemmel bir harp kurmayının yapması gereken en insani ve dini tespit. Haklılığını Allah (cellecelalühü) tasdik ediyor.

87’ de; yeri Mekke, zamanı hac imiş gibi batı karşıtı siyasi gösteriler yapılıyor İranlı hacı adaylarınca. Suudi askerlerle çatışmaya giriyorlar 400 kişi öldürülüyor. 89’ da Mekke’de iki bomba patlatılıyor, bir hacı ölüyor, 16’sı da yaralanıyor. Suudiler olaydan İran destekli terörist grupları sorumlu tutuyor.

Her haklılığına dayanan atlıyor ortaya, sanki hesabı görülmeyecekmiş gibi sorumsuzca davranıyor. İran 90’daki hadiseleri buna misilleme diye yapıyor. Aklınca sahiplenmeden. Takiye yapıyorlar yani. Irak’ı yenmişler, Amerika ve Suud’u da üzerine koyup, 500 yıllık onur kazanmışlar zannediyorlar. Kendi kendilerini aldatıyorlar anlayacağınız.

Mekke siyasi propaganda zeminiymişçesine Suud Kralı ile Saddam’ın boy posterleri 90’da Mekke’de 10 katlı apartman boyundaydı birçok yerde. Göbels’in propaganda tekniğine benzetmiştim o zaman. El ele tutuşmuşlar kardeşlik mesajı veriyorlardı. Baas’ın tetikçisi Saddam 91. Yılda Kuveyt’i işgal edince, Suud Kralı da Pentagon’a indiriyor parayı ve Irak-Amerika savaşı başlıyor. Naklen yayın savaş seyrediyorduk televizyonlarda. Mikat mahalinde Amerikan askerleri konuçlanıyor, kardeşi Saddam’a karşı Suud Kralını koruyorlardı.

Fırsat vermiş Suud, bırakır mı bunca petrolü Amerika bu. Irzına geçtiği Arap mı, Acem mi, Türk mü, Alevi mi, Sunni mi bakmıyor coni, hedef sahaya yayılıyor keyfince. Gerekçe mi? Nükleer silah üretiyor dersin olur biter. Sömürgeciliğe engel yok yani.

Mermi atamadan koca Irak ordusu, dalıyor dibine kadar, alıyor Saddam’ı haçlı, asıyor üstelik.

Suud’un %80’ni Ladin ailesinin. Bush bile ortakları. Bir vızıltı Usame çıkarıyorlar. Amerika daha da etkinleşiyor tabii. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir gibi.

Bu ortamı hazırlayan İran, Suud ve Baas tetikçisi Irak 90’da akan 6000’den fazla hüccacın kan davasının bedelini mi ödemeye başladılar acaba?

Bir damla kan, bin damla gözyaşından meydana gelmiştir. Bir damla gözyaşı, bir damla nurdan meydana gelmiştir. Binlerce insanın kanının damlalarını varın siz hesap edin artık…

Kul hakkı bile af olmuş bir makamdan şeytan taşlamaya giderken şehit olmuş hüccac kıyamete kadar da hac etmeye devam ederken, şeytan taşlama iştiyakında olacaklar. Onlar diridir. Hala görev başındalar ve hiç görevlerinden ayrılmayacaklardır.

Daha ilk yılında tünel şehitleri intikamlarını almaya başladılar. 24 yıldır da almaya devam ediyorlar.

Siyaset yapıyoruz diyen itikadı şianın tetikçisi İran’ın tahribatları, Baas hareketinin ahmaklıkları, vahhabiliğin arkasında sefa süren Suudi krallığının azgınlıkları ümmeti Muhammed üzerinden elini çekmedikçe de Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar.

Bırakın bu sufliyatla meşgul olmayı. İman edin. Türklere, Türkçülüğe hizmet edin ki kurtuluşa eresiniz.

Tarih boyunca dünyanın aydınlanma çağını açan Türkler eliyle İslam milleti yaşamış, yüce bir adalet anlayışıyla hükmettikleri için insanlığın umudu olmuşlar, devletleri baki kalmış, Nasranîler gibi eriyip, iradeleri kaybolmamış, yüce dinimiz yaşamıştır.

Yüce ecdadım hadim-ül Haremeyn Yavuz Sultan Selim Han gibi, bizler vaktin ülkücüleri yeryüzünün kalp mahallerinden saydığımız Mekke, Medine gibi şehirlerin idaresi samimi iman adamlarının eline geçinceye, şanlı kılıçlarımız önünde aman dileyip diz çökünceye, şehit hakları teslim edilinceye kadar sizlerle harp etmeye karar verdik.

Kuşanın kılıcınızı. Arkadan vurmayacağız sizi. Allah (c.c) dinini korur. Bizimkisi hak davası, kan davası.

Yüce Atatürk diyor ki “ hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh’ da bütün vatandır.”

Bizde diyoruz ki “ Vatan Türklere ne Türkiye’dir, ne Türkistan. Vatan müebbet bir ülkedir TURAN. Bizim savaşımız Turan’a kadardır.

Hatırlıyoruz 1918’de İngiliz Lavrence himayesinde bağımsız devlet olacağız aldatmacası ile Ömer Fahrettin Paşa komutasındaki Türk ordusuna yaptıklarınızı. Askerimiz Mehmetçik yani Muhammed’ in askerleri unvanını bu şanlı Medine müdafaasında aldılar.

Şimdi Mehmetçik kılıç kuşanıyor, Bozkurtlar ordusu hücuma geçiyor artık. Arkasında da Cundullah…

Prenslerinize söyleyin “ Türk uşağım var” diye birbirlerine kibir satmaktan vazgeçsinler. Kuruluş zamanı İngilizlerin hangi oyunlarını oynadıklarını, sonra neler yaptıklarını anlatın onlara. Şerif Hüseyin’in pişmanlıktan kıvrana, kıvrana nasıl öldüğünü anlatın. Ne için öldüklerini bilmeden kılıçlarımızın altında kalmasınlar.

İnsanların en hayırlısı Hz. Muhammet (aleyhissalatu vesselam) soylu değilsiniz. Kadınların en hayırlısı Hz. Hatice ( r.a.) anamın soyundan da değilsiniz. Ne Hz. Ali (radiyallahuanhüma) , ne şehit Hüseyin (r.a), ne Hasan (r.a), ne Ömer (r.a.), ne Hamza (r.a.), ne Ebubekir (r.a.), ne Osman ( r.a.), ne Halid bin Velit (r.a.) soylusunuz.

İhanet ve uşak boylusunuz. Boyunuz boy değil, soyunuz soy değil. Siz suçluluğunun farkında uşaksınız. Soy soylayıp, boy boylamak öğrenin ki Türkçe bir iştir.

Savaşın galibi zannettiğin sömürgeci ağan İngiliz’i,  güneş batmayan imparatorluktan küçücük ada devletine çevirdik 100 yılda. Polis devleti kuran, Rus 70 yıl dayanabildi zulmüne. Şimdi “ Turan gerçeğini kabul ediyoruz” diyor Putin.

Hilal hac karşında hep galip geldi. Harbi kazanan hep iman olmuştur. Ve biz Türkler imanın sırlarını mazide nasıl bildikse, şimdi ki nesilde de ele geçirdik artık.  Sizi her zaman yenmekle emrolunduk çünkü.  Ulaştığınız servet sizin sonunuz, yenilginizin başlangıcı olmuştur.

Harp Türklerin işidir. Azamet melekleri yeryüzüne indiği vakit sizde neticelerini göreceksiniz.

Selam olsun, bu zaman kadar iman yolunda harbe girmiş şehitlerimize, gazilerimize.

Selam olsun, asırlarca sürecek yeni Türk Medeniyetinin şanlı askerlerine, mübarek savaşçılarına.

 Baki Selamlar…

YORUM EKLE