Kadın Ayağa Kalkmışsa Toplum Ayağa Kalkacaktır…!

Seçim sonuçlarının ardından yapmam gereken bir şey var.

Kadınlara teşekkür etmek…

Türkiye’nin her yanında sandığa giden kendi bilinç ve algısıyla oyunu kullanan tüm kadınlara teşekkür ediyorum. Sandıklarda, seçim günü sokaklarda, bahçelerde, duraklarda, Türkiye’den gençlerimizden geleceğimizden heyecanla söz ederken gördüğüm dinlediğim kadınlara teşekkür ediyorum. Onlar inancımı beslediler.

Toplumun bel kemiği olduğunu bildiğim kadınlarımızın, bunu akıllarından çıkarmadan yaşam içinde işte böyle inançla yürümeleri gerekiyor.

Türkiye siyaseti içinde yer alsın veya almasın topluma şekil veren kadınlar emekleriyle tavırlarıyla duruşlarıyla hedefleriyle bunu gerçekleştiriyorlar.

Sizin köyde de kentte de evde de sokakta da verdiğiniz her emek yetiştirdiğiniz her çocuk öğrettiğiniz her bilgi ve yaşattığınız her gelenek toplumu etkileyecektir. Etkilemektedir.

Tarlada fabrikada mutfakta okulda üniversitede gazetede lokantada alışverişte otobüste durakta ve yolda yani tüm olmanız gereken yaşam alanlarında güçlü bir şekilde var oldukça toplum ileriye, daha ileriye gidecektir.

Cehalet bir tek kadından korkar sözü çok doğrudur. Çünkü kadın insan yetiştirendir.

Bugün Türkiye gerçeğinde henüz yol almakta olan kadın aydınlanmasının bugünden sonra daha güçlü kanat çırpmasını umuyorum.

Siyasette daha bilinçli kadın söylemlerinin artmasını, yaşama ve topluma yön verebilir hale gelmesini umuyorum.

Belki bugünün koşulları için hayal gibi görünse de aştığımız zorlukları ve emekle elde ettiklerimizi hatırlatmam sanırım sizlere güç verecektir.

Türkiye büyük millet Meclisindeki kadın milletvekili sayısının artması tabi ki çok önemlidir. Ama ondan daha önemli olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde vatansever özüne sahip çıkan bilinçli ve bilgili çağdaş kadın milletvekili sayısının çok olmasıdır. Olması gereken budur.

Ve ben kadınların, karanlık perdesini yırtarak bunu başaracaklarına inanıyorum. Her şey inanmakla başlar emekle sonuç verir.

Unutmayın emek verip doğru hedeflere doğru yürümek zamanı arkanıza almak demektir. Zaman size emeğinizin ödülünü veriri…

Yeni seçim sonuçlarının daha güzel ve ülkemize yakışır sonuçlar doğurmasını aydınlığımızın aydınlanma getirmesini diliyorum.


YORUM EKLE