İntihara Zorlamışlar

 Adice, alçakça, vicdansızca insanların şahsiyetleriyle oynayarak intihara zorlamışlar. Fahişe iftirasına dayanamayarak intihar eden, genç hanımefendi teğmen kızımızın annesini televizyonda dinliyorum. Bir yandan da, odaya girip çıkan kızıma bakıyorum. Adiler diyorum, alçaklar diye içimden geçiriyorum, gözyaşlarımı ev ahalisinden saklayarak. Sonra Balyoz, Ergenekon, Casusluk vs… operasyonlar gözümün önüne geliyor. Gazetelerin arka sayfalarında ufak puntolarda yer bulan, intihar haberleri geliyor. Onlarca intihar, onlarca yıkılan yüreği yanan insanlar, bir kere daha beddua ediyorum.

Bu nasıl inanç yapısı diye düşünüyorum!

Bu nasıl Müslümanlık?

Bu nasıl insanlık?

Bu nasıl kanı bozukluk?

Nasıl yetiştirildi bunlar, hiç mi aile terbiyesi, halk kültürü yoktu?

Okullardan aldıkları eğitimi saymıyorum, zehir akıtılmış kalplerine bunların…

Sivil halka ateş açınca, bunlar namaz kılıyorlardı diyor ahali. Şaşkınlıkla 250’nin üzerinde şehide, binlerce yaralıya bakarak…

Düşünmüyorlar ki; yüzlerce insanın intihara zorlayarak ölmelerine vesile oldular. Binlerce, on binlerce insana vergi memurlarıyla, devlet memurlarını ve devletin kurumlarını kullanarak iflaslarına vesile oldular.

Binlerce, on binlerce çocuğumuzun, okullardan atılmasını planladılar. Çaldıkları sorularla on binlerce gencimizin istikbalini karanlıklara gömdüler. Bunların yaptıkları yanlarına bırakılırsa, Allah (c.c.) affeder mi?

Devletin tüm mekanizmaları felç olmuş, hesabı sorulmayacak mı?

Şimdi hesap sorma zamanı…

Tüm intiharlara zorlanan insanların hesabı sorulmalı, iflasa zorlanan insanların ticari zararları telafi edilmeli, itibarları iade edilmelidir.

Okullardan uzaklaştırılan gençlerimizin eğitim hayatına dönmeleri sağlanmalıdır.

Türkiye tüm bu yaşananlardan sivili ve resmi kesimleriyle ders çıkarmalı, bir daha da hiçbir dini grup cemaat vs… unsurlara devlet teslim edilmemeli.

Allah (c.c.) yüce Türk milletini büyük bir felaketten kurtardı.

Son olur inşallah…

Allah’ a (c.c.) emanet olun…

YORUM EKLE