Hemen Bugün

Bugün itibari ile hiç kimsenin sorumluluktan kaçma gibi bir lüksü yok.

2 günde 30 şehidin verildiği 22 ilde güvenlik probleminin hat safhada olduğu bir zeminde, siyasi hamleler üzerinden ülkeyi yönetme stratejisi çok yanlıştır. En önemlisi de insani değildir.

MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli, sorumlu davranarak seçimin olmaması gerektiği noktasında kararlılığını ve teklifini yapmış, bölgede sıkıyönetim isteyerek de hükümeti rahatlatmıştır. Bundan sonra yapılması gereken; güvenlik bürokrasisiyle, ekonomi bürokrasisiyle, dış işleri bürokrasisiyle yapılması gerekenleri hemen tespit ederek, uygulamaya koyma zorunluluğudur.

Sivil toplum örgütleri de hızla üzerine düşeni yapmalı, temsil ettikleri kitlelerin kontrollerinden çıkmaması için gerektiği tüm gayreti göstermelidirler. Bugün manipüle edilmeye çalışılan kesimler; TOBB, TESK mensupları, büyük spor kulüplerinin taraflar toplulukları ve özellikle büyük şehirlerdeki alevi kesimimizdir. Yine marjinal İslamcı kesimlerdeki hareketlenmede, gözlerden kaçmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri böylesine planlı, ayrıntılıları çok iyi düşünülmüş şekilde saldırıyla karşı karşıya hiç kalmamıştı. Bunun iyi anlaşılması gerekir. Bugünkü durum bir Vatikan projesidir. Uygulayıcısı da, süreci yürüten de Alman istihbaratıdır. Bu tespitler üzerinden vaziyet alınmalıdır.

Bugün bu zemininin sebeplerini konuşacak vaktimizde yok. Türkiye’nin öncelikle bu günkü atmosferden çıkarılması gerekmektedir. Hızla tedbirler alınmalıdır.

Öncelikle ve özellikle batıdaki büyük şehirlerde ve büyük şehirlere ulaşımı sağlayan ana arterlerde Güneydoğudaki gibi yollarda tuzaklama yapılıp yapılmadığı hemen araştırılmalıdır.

Batı şehirlerindeki protestolarda esnafın malına canına kastetmek, otobüsteki yolcuya saldırmak, taciz etmek PKK’nın yaptırmak istediği, PKK’nın sonuca gitmek için kullanacağı ana sebep olduğu unutulmamalıdır.

Bu süreçte batıdaki eylemler için Devlet Bey’in tavsiyeleri özellikle ülkü ocaklı gençler ve MHP’liler için emir niteliğindedir. Kayıtsız, şartsız Devlet Bey’in tavsiyelerine uyulmalıdır.

Ülkenin bekası ve huzuru ülkücü Türk milliyetçileri için olmazsa olmazdır. Türk milliyetçiliği hareketi çok tecrübeli harekettir. Tecrübelere ihanet etmek en büyük ihanettir.

Bu süreçte bugün itibari ile en çok görev AKP yetkililerine düşmektedir. Sayın Başbakan da durumu iyi değerlendirmelidir. Türkiye böylesine gerginlikle bir seçim atmosferine sokulmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti tüm kazanımlarını kaybetmek üzeredir.

Etrafları saran kalabalıklar bazen liderlerin sağlıklı tespit yapmasına engel olur. Öyleyse yapılması gereken başka bir şeydir. Bugün yapılması gereken; hızla bir milli mutabakat hükümeti kurmak, seçimi erteleyerek hem toplumun daha fazla gerilmesinin önüne geçmek tüm güçle terör örgütünün yok edilmesi için tedbirler almaktır.

Sayın Başbakan, Devlet Bey’in duruşunu, aldığı pozisyonu iyi değerlendirmelidir.

Yarının telafisi olmayabilir.

Gün bugündür.

Yarın çok geçtir.

YORUM EKLE