Güneş Işığı İle İyileşmek

 Gene D. Matlock’un “Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz” adlı eserine en baştan karşı çıkmıştım. Doğrusu şöyle olmalıydı: “Ey Dünya İnsanları Hepiniz (Biraz ) Türksünüz”

Binlerce yıl önce TURAN’da TARIM UYGARLIĞI’nı ortaya çıkaran TÜRK BUDUNU Dünya insanlarını etkiledi, uygarlaştırdı, budunlaştırdı, yönlendirdi, yönetti.

Sanayi Devrimine kadar insanlık Tarihinin özü budur. Sanayi Çağını İngilizlere, Bilgi Çağını ABD’lilere kaptıran TÜRK şimdi yeniden özüne dönmeli ve gelecek çağı kurmalıdır. Bunun için de gerekli olan “TÜRK’ÜN ÖZÜNE DÖNMESİ AKIL VE BİLİMİ yol gösterici yapması”

Şimdi ne yazık özümüzü de bilim bilinciyle araştırmalar yapan batılılardan ve ABD’lilerden öğrenmek durumundayız.

Matlock’un kitabında yer alan konulardan birisi de “Güneş ile İyileşmek” Matlock kendi deneyimlerinden ve bilginlerin eserlerinden yararlanarak konuyu özetlemiş. Bana da onun özetini özetleyerek size sunmak düşüyor.

Matlock emekliliğinden sonra kalp ağrısı çekiyormuş. Bunu için günlük yürüyüşler yaparmış. Bir gün, gün doğarken yüzünü Güneşe döndüğünde acılarının azaldığını ayrıca gücünün de arttığını anlamış.

Önceleri doğan Güneş’i yalnızca yürüyüşlerinde karşılarken sonradan bunu ayrı yapmaya başlamış.

Matlock kendisini Güneş ışığının iyileştirme gücünün “buluşçusu” gibi görürken bilgi ağında (İnternet) dolaşınca bunun böyle olmadığını anlamış. Kendisinden önce bir çok kişi bu durumun ayrımında imiş.

Spontaneous Healing (Anında İyileşme) adlı kitabında Dünyaca ünlü Tıp doktoru ve araştırmacı Andrev Weil, ölümcül bir kanser yüzünden acı çeken bir Japon’un doğan Güneş ile iyileştiğini anlatıyor: Shin apartmanının sekizinci katındaki terasa çıkmış; Budist mantraları şiirler okumuş, yakarmış. Güneşi beklemiş; Güneş doğup yükseldiğinde bir ışının bedenine girdiğini duyumsamış. Günlerce süren bu uygulama ile Shin kanserden kurtulmuş. Outer and İnner Worship deneyimi anlatıyor:
Matlock, Güneş ile iyileşme konusunda daha ayrıntılı bilgi isteyenlere Richard Hopday’in The Healing Sun adlı kitabını salık veriyor.

Kendisi de bu konuda bir öneride bulunuyor: Güneşten yayılan ışıktan hem ruh hem de beden olarak yararlanmak için, gün doğmadan önce dışarı çıkmalı ve Güneşin yükselmesini beklemelisiniz. Gün doğmadan önceki aydınlığa yüzünüzü dönün ve ışığı içinize çekin. Doğduğunda Güneşe doğrudan bakın, onun güzelliğini düşünün ve bedeninizin bütün hücrelerine girdiğini varsayın. Avuç içleriniz Güneşe bakacak biçimde kollarınızı açın; kendiniz ve yakınlarınız için ne dilerseniz onu düşünün.
Matlock Güneş doğmadan önceki onbeş dakika ve doğduktan sonraki bir saatin ışınlarının çok yararlı olduğunu, sonra yavaş yavaş yararın azaldığını söylüyor. Ayrıcı Güneşe beş dakikadan daha çok doğrudan bakmamak konusunda da uyarıyor.
Türkler ve onların inançlarından etkilenen birçok inanç bağlıları bunu inançlarının gereği olarak yaparlardı.

Yine belirtmeliyiz ki, Güneşe bu ilgi asla ona tapınmak değildir. Güneş, Sonsuz Boyutlarda Sonsuzluk olan Tanrı’nın yeryüzüne dirlik veren bir görüntüsünden başka bir şey değildir.

YORUM EKLE