Yine TRT Yine İlginç Yanlışlar

Eskiden düzgün ve tane tane konuşan insanlara ''TRT muhabiri gibi'' benzetmesi yapılırdı. Yazım konusunda hatasız olanlara ise ''TRT alt yazısı gibi yazmışsın'' diye iltifatlarda bulunulurdu.

Yine TRT Yine İlginç Yanlışlar

TRT Haber'de alt başlık yanlışlarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda ekranda “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” diye yazan TRT Haber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82’nci yıl dönümünde de bir büyük yanlışa daha imza attı. TRT Haber bugün saat 10.00 bülteninde devletin zirvesinin Anıtkabir ziyaretini haberleştirdi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Anıtkabir Özel Defterini imzalarken yaptığı konuşmanın haberine ilişkin görüntünün başlığında yine vahim bir hata yapıldı. Erdoğan konuşurken TRT Haber’in alt yazı başlığında  büyük puntolarla “DEVLETİN ZİRVESİ ATANITKABİR'DEYDİ" diye yazıldı.

Azerbaycan- Ermenistan çatışmasına ilişkin de TRT Haber'de yayınlanan Satır Başı programında "Azerbaycan sivillere saldırıyor" yazılmış ve KJ nedeniyle bir editörün işine son verilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER