ÜLKÜCÜ HAREKETE SIZMAYA ÇALIŞAN BİR KRİPTO DAHA DEŞİFRE OLDU!

İngilizlerin İslamiyeti yok etmek için hazırladığı adi ve alçak planlardan Vehhabilik-Selefilik projesi, bu kez Almanya'da Ülkücü harekete sızmaya çalışan kripto ile deşifre oldu.

ÜLKÜCÜ HAREKETE SIZMAYA ÇALIŞAN BİR KRİPTO DAHA DEŞİFRE OLDU!
  • 16 Nisan 2018, Pazartesi 1:49
 ngilizlerin İslamiyeti yok etmek için hazırladığı adi ve alçak planlardan Vehhabilik-Selefilik projesi, bu kez Almanya'da Ülkücü harekete sızmaya çalışan kripto ile deşifre oldu.
  Görüntülenme: 3331
BİR KRİPTO DAHA DEŞİFRE OLDU

 

İngilizlerin, İslami inancı bozmak çabaları Osmanlı döneminden bu yana süregelmekte olup, şüphesiz bunlardan en önemlisi kutsal topraklarda isyanlarla fitne ateşini başlatarak işgale zemin  olan  “Vehhabilik” olmuştur.

Türklerin, İslamiyet’i kabulünden bu yana amel Hanefi, itikatta ise Maturudi itikatını benimseyerek Ahmet Yesevi, Yunus Emre gibi tasavvufi hayatı özümsemiştir.

Ülkücü Harekette bu manevi değerler bütününe sonuna kadar sahip çıkarak Kur’an-Sünnet-İcma-Kıyas ölçülerine dayanmıştır. Bu bakımdan ne hadis inkarcısı mezhepsizlik ne de sadece insan zekasına indirgenmiş reformcu din anlayışını reddetmiştir.

Kendisini milliyetçi-ülkücü gibi pazarlayan bir kriptonun, mübarek Miraç Kandilinde Müslümanlara hakaretler ederek, Miraç Mucizesini yalanlaması milliyetçi-ülkücü harekette tepkilere neden oldu.

Mehmet Yegin isimli şahıs facebook hesabından mezheplerin olmadığını, Miraç Kandilinin ise uydurulduğunu iddia ederek “Sünniler Allah sizi hidayete erdirsin” paylaşımında bulunmasına ülkücüler sert tepki gösterdi. İşte Selefi-Vahhabi anlayışlı reformist ve tekfirci işte o paylaşımlar:

 

MİRAÇ GECESİ: MİRAÇ YALAN PAYLAŞIMI

Edilinen bilgiye göre, çevresindeki gençlere sürekli bu tarz nifak sokucu fikirlerini anlatan Mehmet Yegin isimli kripto şahsın saldırısı sadece Miraç Kandili ile sınırlı değil. Namaz, Oruç gibi ibadetlerle getirdiği Vehhabilik yorumlarıyla Ülkücüler arasında tefrika oluşturmak istemesi bir hayli düşündürücü...

Binlerce Müslüman Miraç Kandili vesilesiyle ibadetlerini yaparken, başta liderimiz Dr. Devlet Bahçeli inanların kandilini kutlarken,  bu kriptonun çirkin ve hadsiz yorumlarının asla bir savunması olamaz.

 

“ALLAH SİZİ HİDAYETE ERDİRSİN”

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ dahil bir çok Müslüman Türk Devletlerinin liderleri Miraç kandilini kutlarken, Mehmet Yegin’in Türk Milletinin bu kutsalına hakaretler yağdırmasını hangi ülkücü anlayışla izah etmek mümkündür? 

“MİRAÇ YALANINI UYDURAN MÜSLÜMANLAR YÜZÜNDEN...”

 

HACI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ MİRACI ANLATIYOR

 

AYETLERİ ÇARPITARAK, MİRACI KUTLAYANLARA KAFİR DEDİ

 

ATEİST FORUMDA DA AYNISI

Kimlerle ağız birliği yaptıklarına dair ibret verici bir örnek. Ateist forum sitesinin “Miraç Gecesi Yalanı” başlıklı paylaşımının, kripto Mehmet Yegin’in yazdıklarıyla bire bir aynı olması sizce tesadüf olabilir mi? Demek ki, kripto Mehmet’in bir sonraki aşaması gençlerin zihinlerini bulandırarak Ateizme yönlendirmek olacaktır.

 

KUMBASAR’IN KARDEŞİ ÇIKTI

Bir diğer can alıcı bilgi ise Kripto Mehmet Yegin’in ismini değiştirmiş olmasıdır... Bir insan neden soyadını değiştirme gereği duyar? Şaşırdığınızı biliyoruz. Mehmet Yegin isimli kriptonun gerçek soy adı KUMBASARDIR!... Bu soy ismi size tanıdık geldi mi? Bu kripto Mehmet, Fitneçağ’ın yazarı İSRAFİL KUMBASAR’ın öz be öz kardeşidir!

 

TEŞKİLATLAR DİKKAT ETMELİ

Ülkücü-Milliyetçi Hareket üzerine oyunların arttığı bir dönemde bu tarz karanlık kişilere karşı uyanık olmalı, ülkücü gibi görünerek hareketimizi ve ülküdaşlarımızı korumalıyız. İlk şehidimiz İlahiyat Fakültesi öğrencisi Ruhi Kılıçkıran’ın “Dine-diyanete söven kişilere”karşı koyduğu için şehit edildiğini unutmamalıyız. Dinimize, mukaddesatımıza saldıranlara karşı binlerce şehit vermiş bir hareketin mensubu olarak bizler bu tür kriptolara karşı uyanık olmalıyız.

 

Bu kripto/maneviyat düşmanı kişi bunca sene teşkilatlarda nasıl barınabilmiştir? Eğer kasıtlı olarak göz yumulmadıysa ülkücü hareket içinde görevli yani kripto olmaması mümkün müdür? Türkiye’ye dahi gelemeyen bu kişi hangi suça karışmıştır? Türkiye’ye neden gelememektedir?

 

 

Miraç mucizesine inanmak, imanın altı şartına imandan sonra mümkün olabilir. İman esaslarının bir neticesi olan miraç, dinsizlere karşı bizzat ispat edilmez. Çünkü Miraç mucizesini kabul etmek ve inanmak, iman esaslarına inandıktan sonra mümkün olabilir. Allah’ı tanımayan, melekleri kabul etmeyen veya semavatın varlığını inkar eden bir insana Miraç’tan bahsedilmez. Nasıl ki bir binanın önce direkleri ve temelleri atılır. Sonra çatısı yapılır. Binanın direkleri olmadan çatısını yapmak mümkün değildir. Miraç hadisesi de iman rükünlerine tam iman ettikten sonra o temellerin üzerine oturtulabilecek bir mucizedir. Kur’ân miracı ispat eder Peygamber Efendimiz’in (asm) Mescid-i Aksaya yaptığı seyahat ve sidre-i müntehaya yükselişi ayetlerle sabittir.

 


Kaynak: Orhunhaber


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
yukarı çık