Türk'ün Zafer Bayramı kutlu olsun!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk'ün Zafer Bayramı kutlu olsun!

Kılavuz mesajında şunları kaydetti:

"Ağustos ayı Türk milleti için şan ayı, şeref ayı, zafer ayıdır. Malazgirt’ten Mohaç’a, Çaldıran’dan Dumlupınar’a kadar yaşadığımız birçok zafer ağustos ayında tecelli etmiştir. Türk milleti elde ettiği başarıları ve sahip olduğu hakları, tesadüf yahut lütuf sonucu değil; emsalsiz bir iman ve kıyas kabul etmez büyük, kutlu bir mücadelenin sonunda kendi bileğinin hakkıyla almıştır.

Son vatanımız Anadolu’nun kapılarının ardına kadar açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nden 851 yıl sonra; bizleri son yurdumuzda boğmak isteyenler, Ege’nin serin sularında boğulmuştur.

Her safhası ile düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan Büyük Taarruz, Türk'e hasımlık edenlerin kalkanlarının düştüğü, süngülerinin kırıldığı, hesaplarının ters döndüğü ve Türk milletinin son yurdunu hiçbir müstevliye, haine, işbirlikçiye çiğnetmeyeceğinin cihana doğrudan bildirildiği milli bir harekattır.

30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan İstiklal Harbi’nin zafer tacı, şeref vesikasıdır. 30 Ağustos Türk milletinin istiklalini ve istikbalini teriyle, kanıyla, bileğinin hakkıyla  kazandığının, bu hakkın hiçbir kimseye yedirilmeyeceğinin dünyaya birinci elden ilanıdır.

30 Ağustos,  Türkiye’yi sömürmeye, ve bu topraklar üzerinde farklı devletler kurmaya yönelik emperyalist hesapların şanlı Mehmetçiklerimizin çelikleşmiş iradesi karşısında Dumlupınar'da bozulduğu gündür.

Bugün içinde bulunduğumuz dönem itibariyle vatanımıza göz diken, milletimizi bölmek, ülkemize diz çöktürmek isteyenler hala pusudadır. Türkiye’nin milli, manevi değerlerini tahrip etmek, sosyal ve siyasi kazanımlarını boşa çıkarmak için çok boyutlu bir saldırı devrededir. Özellikle gençlerimizi hedef alan bu saldırılar, tarih şuurundan yoksun; kimliksiz, kişiliksiz ve mefkuresiz nesiller oluşturmak adına her geçen gün yoğunluğunu arttırmaktadır.

Öte yandan Türkiye’de bir ekonomik kriz çıkartmak ve böylelikle sosyal yapımızda bir kargaşa oluşturmak isteyen para baronları, uluslararası finans kuruluşları fırsat kollamakta; Türkiye’yi parayla imtihan etmenin şartlarını araştırmaktadır.

Düşman ne kadar güçlü, şartlar ne denli karmaşık olursa olsun; akılla, sabırla, gayretle aşılamayacak hiçbir güçlük yoktur. Bizler bu zorlu coğrafyada bin yıla yaklaşan bir tecrübeye sahibiz. Bizi esir almak, ülkemize diz çöktürmek, milletimizi tehdit etmek için sıraya girenlere hak ettikleri cevabı milletçe vereceğiz.

Birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz, değerlerimizi yere düşürmediğimiz, sabır ve tevekkülden ayrılmadığımız sürece karşılaştığımız sorunları bir bir aşacak, hep birlikte büyük bir millet olmanın sırrına ereceğiz.

30 Ağustos ruhu, o kutlu günün şuuru ilk günkü canlılığıyla bir meşale gibi yüreklerimizde yanmakta, yolumuzu aydınlatmaktadır. 30 Ağustos’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER