Tsunami

İzmir'deki depremin ardından acı haberler üst üste geliyor! AFAD ve Kandilli'den tsunami açıklaması...

Tsunami

İzmir'deki depremin ardından acı haberler üst üste geliyor! AFAD ve Kandilli'den tsunami açıklaması...

İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından ölü ve yaralı sayısı hakkında AFAD'tan son dakika açıklamaları üst üste geliyor. İzmir'de yaşanan merkez üssü Seferihisar olan 6.6 şiddetindeki depremin ardından kötü haber geldi. AFAD, 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı. İstanbul, Manisa ve Muğla gibi şehirlerde de hissedilen deprem sonrasında Bornova ve Bayraklı'da 4 binanın yıkıldığı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Geçmiş olsun' mesajı paylaşırken AFAD ve Kızılay bölgede enkaz altında kalan kişileri kurtarmak için çalışmalara başladı. Depremde yaralı sayısı 257'ye yükselirken hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Son dakika bilgisine göre az önce Ege Denizi'nde 5.1 şiddetinde bir deprem daha oldu.

Giriş Tarihi: 30.10.2020  18:24Son Güncelleme: 30.10.2020  18:57ABONE OL 

6.6 şiddetindeki deprem sonrasında İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Son dakika gelişmesine göre AFAD, 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini yaralı sayısının ise 257 olduğunu açıkladı. Bornova ve Bayraklı şehirlerinde binaların yıkıldığı, enkaz altında yaralıların olduğu ifade edilirken bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 6.6 şiddetindeki depremin ardından Seferihisar'da artçı sarsıntılar sürüyor. İzmir'deki depremin ardından ilk görüntüler de ortaya çıktı. Son dakika uyarısında bulunan AFAD, hasarlı binalara girilmemesi gerektiğini vurgularken binaların etrafında ateş yakılmamasını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş olsun mesajı paylaşırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Bayraklı ve Bornova'da 5 binanın yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...

AFAD'ın aktardığı bilgiye göre az önce Kuşadası'nda 5.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

AFAD'IN AÇIKLAMASINA GÖRE 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre İzmir'deki depremde 6 kişi hayatını kaybetti. İzmir'deki depremde yaralı sayısı 257'ye yükseldi! Hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmalar devam ediyor. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova ve Bayraklı'da bazı binaların yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu belirtti.

DEPREMDE TSUNAMİ OLDU!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den ilk açıklama geldi. Vali Köşger, Seferihisar'da tsunami olduğunu orada bir vatandaşın yaralandığını açıkladı. 'Kan ihtiyacının olmadığını ifade eden Vali, ulaşamadığımız bina yok.' dedi. Vali Köşger, dört binanın tamamen yıkıldığını belirtirken on binanın da yan yattığını bildirdi.

Seferihisar deprem sonrası sular altında kaldı | Video

Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada da deprem sonrası tsunami olduğu belirtildi. Basın toplantısı yapan Prof. Gündoğdu, artçıların süreceğini belirtirken binasına güvenmeyenin binada kalmaması gerektiğini ifade etti.

AFAD: SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma olmak üzere toplam 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 202 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de yıkılan ve hasar gören 12 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER