Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar, kaç TL?

Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar? Sorusu merak konusu. Korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklandı. Peki sokağa çıkma yasağının ihlali durumunda kaç TL para cezası ödenecek? İşte sokağa çıkma yasağı cezası...

Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar, kaç TL?

Korona virüsü tedbirleri kapsamında hafta sonları geçerli olacak şekilde belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Peki, sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar? Hafta sonu sokağa çıkma yasağını ihlal etmenin cezası kaç TL? İşte detaylar...

SOKAĞA ÇIKMA CEZASI NE KADAR, KAÇ TL?

Kolluk kuvvetleri önce sokakta bulunan vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyaracak ve ihtiyaç olursa yardım da edecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına göre, güvenlik güçlerinin ikazına rağmen sokakta bulunmaya devam edenlere 3186 TL para cezası kesilecek.

Para cezasına rağmen evine dönmeyenlere;

Türk Ceza Kanunu’nun Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma başlıklı 195. maddesinde yer alan ”Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü uyarınca, işlem başlatılacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Sokağa çıkma yasağı ilk uygulaması 21 Kasım akşam saat 20.00'de başladı ve bu gün saat 10.00'da sona erdi. Bu akşam saat 20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bu tarihlerden sonraki hafta sonlarında da uygulama, yeni bir karar alınıncaya kadar belirtildiği şekilde devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER