Sağlık çalışanından alkışlanan hareket!

Sağlık çalışanından alkışlanan hareket!

İzmir'de vücudunda kırıkları olan bir hastanın kaldığı evde, sel nedeniyle su seviyesi yükselince sağlık çalışanı Ayla Kırs, canını tehlikeye atarak hastayı evinden çıkardı. Beline kadar gelen suyu aşıp hastaya müdahale eden Kırs'ın kahramanlığı, görenleri duygulandırdı.

İzmir'in Seferihisar ilçesinde bir süre önce geçirdiği trafik kazasının ardından vücudunda kırıkları olan hastanın kaldığı evde, sel nedeniyle su seviyesinin yükseldi. Hasta yakınları su seviyesinin yükselmesiyle 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi. Eve giden itfaiye ekipleri ve İzmir 112 Acil Sağlık Servisinde görev yapan acil tıp teknisyeni Ayla Kırs evin girişinde bulunan bir metrelik suya aldırış etmeden hastaya yardımcı olmak için eve girdi.

OLAY KAMERALARA YANSIDI

Hastayı evin ikinci katına taşıdıktan sonra Kırs'ın evden ayrılma görüntüleri ekip arkadaşının çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı.13 yıldır Sağlık Bakanlığında acil tıp teknisyeni olarak görev yaptığını söyleyen Ayla Kırs, "Depremin ardından o gün de Seferihisar'da birçok kişiye müdahale ettik. Bugün ilçemizde yağışın ardından sel meydana geldi. Ben ve ekip arkadaşlarımla yine görevimizin başındaydık." dedi.

"MESLEĞİMİZ FEDAKARLIK İSTEYEN BİR MESLEK"

Hastasına ulaşmak için tereddütsüz suya girdiğini ifade eden Kırs, şöyle konuştu: "Sel suları evine girdiği için hasta yakınları bizden yardım istedi. Biz hastayı hastaneye götürmek istedik. Ama hastamız evinin bir üst katında istirahat etmek istediğini söyledi. Biz de itfaiyeci arkadaşlarımızla birlikte hastamızı dikkatli bir şekilde sedyeyle evinin üst katına taşıdık. Bir sağlık çalışanı olarak hastama ulaşmak için bir metrelik suya hiç düşünmeden girdim. Evin içinde de yine yaklaşık bir metrelik su bulunuyordu. Tek bir amacım vardı o da hastamı sağlıklı bir şekildi bulunduğu yerden kurtarmaktı. Evden ayrılırken, ekip arkadaşımın benim videomun çekmesine çok şaşırdım. Ama bizim mesleğimiz fedakarlık isteyen bir meslek. Kim olsa ben gibi yapardı."

Sağlık çalışanından alkışlatan hareket! Beline kadar gelen suyu aşıp hastasına müdahale etti

Sağlık çalışanından alkışlanan hareket! Beline kadar gelen suyu aşıp hastasına müdahale etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER