MHP Genel Başkanı Bahçeli: Hiçbir zalime teslim etmeyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'yi yıktırmayız, Türk milletini böldürmeyiz. Türk vatanını hiçbir zalime teslim etmeyiz. Türkiye'de Kürdistan diye bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü milli namusa emanettir. Milli namus çiğnenmez, çiğnetilmez." dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Hiçbir zalime teslim etmeyiz

Bahçeli, Eskişehir'de Şehit Anıl Gür Spor Salonu'ndaki Cumhur İttifakı  Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, CHP tarafından halka yapılan haksızlığın diz  boyu olduğunu, vicdan sahibi vatandaşların CHP'nin politikalarını meşru  sayamayacağını söyledi.

"Hangi helal süt emmiş Eskişehirli kardeşimiz olanları doğru  görebilir?" diye soran Bahçeli, şöyle devam etti:

"(Kürdistan'da kazanacağız. Batıda AK Parti ile MHP'ye  kaybettireceğiz) diyen bölücüler, CHP ile yan yanadır. Kürdistan neresidir? Vatan  tektir, millet tektir, bayrak tektir, devlet tektir, dil tektir. Hangi melun,  milleti yenmeye nefesi kafi gelecektir. Türkiye'yi yıktırmayız, Türk milletini  böldürmeyiz. Türk vatanını hiçbir zalime teslim etmeyiz. Türkiye'de Kürdistan  diye bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Devletin ülkesi ve milletiyle  bölünmez bütünlüğü milli namusa emanettir. Milli namus çiğnenmez, çiğnetilmez.  Eskişehirli kardeşim bu zillete göz yumamaz. Milli Mücadele'yi boşuna mı verdik?  Tarih boyunca onca badireye boş yere mi katlandık? Dağlarda temizlediğimiz  teröristleri, belediyelere doldurmaya kimin ne hakkı vardır? CHP Genel Başkanı  katıldığı bir televizyon programında YPG'yi kastederek 'Onlar bize mi  saldıracak?' diye soruyor. Sonra da dönüp, 'Ben böyle bir şey söylemedim' diyor.  Zoru görünce saklanacak yer arıyor. Kıvırmada üstüne yok. Saptırmada ve inkarda  eline su dökecek yok."

"Bekanın yaşatılmasını hedefliyoruz"

"Yüzü var utanmıyor, gözü var yaşarmıyor, kalbi var çarpmıyor." diyen  Bahçeli, şunları dile getirdi:

"Yalan bunların ruhuna işlemiş, riya bunların felsefesi olmuş.  Yalancılık bunların alametifarikası haline gelmiş. Boş konuşuyorlar, yalan  konuşuyorlar, kem konuşuyorlar. Üslup bilmiyorlar. Adap bilmiyorlar. Edepten  haberleri yok. Karşımıza geçip, siyasi ahlaktan bahsediyorlar. Utanmadan siyasi  ahlakımıza ve milliyetçiliğimize laf ediyorlar. Millete yalan söyleyenden adam  olmaz. Cumhur İttifakı, 'Türkiye' diyor, zillet ittifakı Kürdistan hayali  kuruyor. Cumhur İttifakı haktan, hakikaten ve halktan yana bakıyor. Zillet  ittifakı çamur, çürüme, çözülme peşinde koşuyor.

Eskişehir sevdanın, barışın ve sadakatin şehridir. Eskişehir,  muhabbetin, merhametin ve muazzez bir duruşun yöresidir. Eskişehir zillete  düşmez, hezimete dümen kırmaz. Cumhur İttifakı, Türk milletinin yükseliş  umududur, cumhur ile cumhuriyeti bir kez daha kucaklaştıran iradenin  ufkudur. Milli bekamızın muhafazası, milli haklarımızın müdafaası, tarihi ve  egemenlik iddialarımızın güvenceye alınması Cumhur İttifakı'nın var oluş  sebebidir. 'Beka sorunu' yok diyenler Türkiye düşmanlarının değirmenine su  taşıyan şuursuzlardır. 'Nereden çıktı bu beka?' sorusunu soranlar kimlik ve kök  sorunu yaşayan mankurtlardır. Bugünkü şartlarda Türkiye'nin beka sorunu  olmadığını, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne de beka açısından  bakılamayacağını söyleyenler belanın ta kendileridir.  Biz belayı değil bekanın  yaşatılmasını hedefliyoruz."

Bahçeli, Türkiye'nin çok ciddi bir beka sorunuyla karşı karşıya  olduğuna değinerek, iç ve dış güvenlik sorunlarının giderek ağırlaştığını,  vatanın içine alan husumet çemberinin giderek daraldığını vurguladı.

"Dünyanın gözü üstümüzdedir"

Kuşatmayı kırmanın, Türkiye'nin huzuruna ve güvenliğine kasteden risk  ve tehditleri ortadan kaldırmanın herkesin temel önceliği olduğunu dile getiren  Bahçeli, milli birlik ve beraberliğin titizlikle korunması gereken hassas bir  dönemde olunduğunu kaydetti.

Bahçeli, kemikleşmiş ön yargı ve kısır çekişmelerin bir kenara  bırakılması gerektiğini belirterek, vatan ve millet sevdasıyla hareket edebilme  basiretinin muhakkak gösterebilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin herkesin ortak vatanı olduğuna işaret eden Bahçeli,  sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünyanın gözü üstümüzdedir.  Milli varlığımızı kıskananlar, birlik ve  kardeşliğimizi kaldıramayanlar yine hesap yapmakta, yeni senaryolar yazmaktadır.   Türkiye Cumhuriyeti yoğun beka mücadelesi vermektedir. Bizim için beka, varlık  ve birliğimizin kilididir.  Bizim için beka Türklük, Türk milleti, Türk vatanı,  Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti'dir.  Bekasız bağımsızlık olmayacağı gibi,  geleceğe ulaşmak da mümkün değildir. Türkiye çok çetin, çok tehlikeli bir  süreçten geçmektedir. Devlet milletiyle bir ve beraber olmak durumundadır.   Bizim, zalimlerin karşısında saf saf dizilip etten duvar örmemiz şarttır.  Türkiye ile uğraşmak ihanet borsasında karlı bir yatırım olduğundan, bundan pay  kapmak, parsa toplamak maksadıyla çok sayıda hain sıraya girmiş haldedir.  Biz bu  hain lobisini biliyoruz.  Biz bu Türk ve Türkiye hasımlarının amaçlarını,  kullandıkları araçları, arkalarında duran karanlık yüzleri görüyoruz.  Ülkemizin  önü kesilmek isteniyor.  Milletimizin ömrü kısaltılmak isteniyor.

Milli bekamızın üstü küllenmek, Türk vatanının bahtı kapatılmak  isteniyor.  Bitkin, bezgin ve iç bunalıma hapsolmuş bir Türkiye bekleniyor. Buna  izin vermeyeceğiz, bu zillete seyirci kalmayacağız. Bu itibarla 'Cumhur İttifakı'  diyoruz. Bu itibarla beka için milli karar azmindeyiz. Ülkemizin bekası için  gösterdiğimiz duruş ve kararlılığı siyaset icabı, zayıflık, sığınma, acizlik  zannederek göz ardı edenler, geçen yüzyılın başlarında milletimizi kurtaran ve  devletimizi kuran tarihi misyonumuzu tıpkı dönemin işgalcileri gibi fark edememiş  olan iş birlikçilerdir. Biz birlik için 'beka' diyoruz. Biz gelecek için 'beka'  diyoruz. Biz istiklal için 'beka' diyoruz. Biz namerde muhtaç olmamak için 'beka'  diyoruz. Biz ebediyete kadar yaşamak için beka kararındayız."

"Sokaklar karıştırılmak isteniyor, kutuplaşmalar bileniyor"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, akıllarında hep Türkiye'nin olduğunu,  Türklüğün bekasının akıllarının mihveri, ahlaklarının mihenk taşı olduğunu ifade  etti.

Bu nedenle 31 Mart seçimlerinin Türkiye için demokratik karar anı,  dönüm noktası, beka meselesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, şu değerlendirmelerde  bulundu:

"Bu seçimlerin kazasız belasız yapılması, Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi'ne müzahir bir neticenin alınması sistemsel istikrar ve bekamızın  geleceği açısından çok önemlidir. Farkındaysanız sokaklar karıştırılmak  isteniyor, kutuplaşmalar bileniyor.  Televizyon ekranlarından korku, öfke ve   fitne yayılıyor.  FETÖ-PKK iş bölümü ve görev taksimi yapmış eylem ortakları  halinde pusuda bekliyor, el ovuşturup uygun zaman kolluyor.  Terörün hedefi olan  güvensizlik, belirsizlik, korku ve kuşku sistematik şekilde tırmandırılıyor.   Türkiye üzerinde yeni bir hain deneme, yeni bir şer oyun planlanıyor.  Bütün  gelişmeler buna işaret ediyor.  Ekonomideki sorunların siyasal tepki ve itiraza  dönüştürülerek 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili maksatlı ve marazi  bir hazırlık yapılıyor."

"CHP zihniyeti mart ayını çok sever"

CHP'nin bir grup başkanvekilinin 10 Mart'ı işaret ettiğini anlatan  Bahçeli, şunları kaydetti:

"Demişti ki '10 Mart'ta herkes İstanbul'u CHP'nin aldığını tayin ve  tespit edip kabullenecek.' Neden 10 Mart sorusuna da 'Ekonomik ve sosyal  gidişatın 31 Mart'ın beklenmesine gerek bırakmayacağını' söyleyerek cevap  vermişti. CHP zihniyeti mart ayını çok sever. Mart geldi mi kanlanır,  canlanır. Çünkü bu CHP ara rejim meraklısıdır, demokrasi dışı arayış  sevdalısıdır. Muhterem Eskişehirliler bugün 10 Mart.  Hodri meydan, kimin ne  bildiği varsa söylesin, neye gücü yetiyorsa onu yapmayı denesin. 10 Mart'ı  hatırlatıyorum CHP yöneticileri, haydi gücünüz yetiyorsa ben Eskişehir’deyim,  Ankara’dayım hadi gelin diyorum. 31 Mart seçimlerinin 10 Mart’ta kesinleşeceğini  söyleyenlere diyorum ki yüreğiniz yetiyorsa, cesaretiniz varsa dilinizin  altındaki baklayı çıkarın. Eğer Türkiye’yi karanlığa çekmek için uygun ortam  kolluyorsanız, Eskişehir şahit olsun ki sizden hesap sormak, sizin oyunlarınızı  alt üst etmek bizim şeref konumuzdur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üstünde  tehlikeli polemikler tetiklenip provokasyonlar tertipleniyor. Buna izin  vermeyeceğiz. Zillet ittifakının tezgah ve tuzaklarını yine ve kökünden  bozacağız."

Bahçeli, Türkiye'nin bekası ve yeni hükümet sisteminin geleceği için  31 Mart seçimlerinin Cumhur İttifakı'nın beklentilerine uygun neticelenmesini  istediklerini belirtti.

1 Nisan sabahı büyük Türk milletinin gelecek ülkülerinin, güçlü ve  kutlu yükselişinin bir müjdesi olacağını kaydeden Bahçeli, sözlerini şöyle  sonlandırdı:

"31 Mart 2019’da milli bekamızın sağlam ve sarsılmaz demokratik  esaslara bağlanmasını, Türkiye’nin önünü kesebilecek sinsi kurgu ve kuşatmaların  berhava edilmesini amaçlıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir yol  kazasına uğrayıp, bir badireye muhatap kalıp meşruiyetinin tartışmaya açılma  riskinin milli irade vasıtasıyla bertarafını amaçlıyoruz. Bu vesileyle bir  zamanlar aramızda olup da bir nedenle kopup giden ancak samimi pişmanlık yaşayan  her kardeşimi kucakladığımı, onlarla helalleşme arzusu taşıdığımı tekraren ifade  ediyorum. Gayret bizden, takdir Eskişehirli kardeşlerimden. Sefer bizden, zafer  Allah'tan. Biz Eskişehir’i çok seviyoruz."

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER