İşte, Bakan Albayrak'ın yerine gelmesi konuşulan 7 isim

Resmi Instagram hesabından istifa açıklaması yapılan Bakan Albayrak'ın yerine; AK Parti'de Nurettin Canikli, Cevdet Yılmaz ve Lütfi Elvan ismi geçerken, ekonomi çevrelerinden ise Ersin Özince, Hakan Ateş, Hüseyin Aydın ve Himmet Karadağ isimleri öne çıkıyor.

İşte, Bakan Albayrak'ın yerine gelmesi konuşulan 7 isim

Independent'ın haberine göre; Berat Albayrak'ın istifa kararını dün aldığı, istifa sebebi olarak da Naci Ağbal'ın Merkez Bankası Başkanlığı'na atanmasına oluşan tepki olduğu belirtiliyor.

Kulislere göre Albayrak, kendisinden habersiz yapılan bu atamaya tepki gösterdi ve dün istifa kararı aldı.

Berat Albayrak, Süleyman Soylu’nun istifasında olduğu gibi ikna edilmeye çalışılıyor ama hala ikna edilemediği belirtiliyor.

Berat Albayrak'ın ikna edilmesi durumunda meselenin sosyal medyadan kaynaklı bir hata olduğunun ifade edileceği belirtiliyor.

Albayrak ikna edilmezse bu kabine değişikliğini beraberinde getirebilir.

Albayrak'ın yerine; AK Parti'de Nurettin Canikli, Cevdet Yılmaz ve Lütfi Elvan ismi geçerken, ekonomi çevrelerinden ise Ersin Özince, Hakan Ateş, Hüseyin Aydın ve Himmet Karadağ isimleri öne çıkıyor.

"BEKLEYİN"

Independent Türkçe'nin aktardığına göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı da son ana kadar bekleyerek tavır belirlemeye çalışıyor ve bu nedenle de Anadolu Ajansı ve TRT'ye bekleme talimatı verildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından bir istifa açıklaması paylaşıldı.

İstifa metninde Albayrak gerekçesini sağlık sorunlarına dayandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER