İŞKUR'dan son dakika personel alımı duyurusu! Gençlik ve Spor Bakanlığı'na nasıl başvuru yapılır? İŞKUR giriş

Türkiye'de birçok gencin merakla beklediği Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı duyurusu yapıldı! Bu son dakika haberi bekleyen gençler, duyurunun yayınlanmasıyla birlikte "İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır? ve "Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı İŞKUR'a nasıl giriş yapılır?" sorularının yanıtlarını araştırmaya başladılar. GSB'nin İŞKUR üzerinden açtığı ve son dakika duyurulan işe alım ilanı ile ilgili bilgileri sizin için derledik. Peki, GSB İŞKUR personel alımı duyurusuna başvuru şartları nelerdir? ve nasıl başvurulur. İşte bütün detaylar...

İŞKUR'dan son dakika personel alımı duyurusu! Gençlik ve Spor Bakanlığı'na nasıl başvuru yapılır? İŞKUR giriş
  • 14 Şubat 2019, Perşembe 12:40

'na 3243 personel alınacak! Açılan ilan ile birlikte başvurular başladı.

Başvuru adımlarını haberimizde bulabilirsiniz.

HANGİ ALANLARA PERSONEL ALINACAK?
Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şöyle:

"Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri

İŞKUR GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların 'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak.
3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
5) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
8) Her aday,  İş Kurumu'nda () yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
9) Adayların Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir..

GSB İŞKUR PERSONEL ALIM İLANINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvuru için  sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.  için yapılacak işe alım işlemlerinin ilk safhasu İŞKUR üzerinden sağlanmaktadır.

https://esube.iskur.gov.tr/

KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacaklar. Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

SÖZLÜ SINAV İÇİN BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru süreci belirtilen internet sitesinden takip etmeleri önem arz etmektedir.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
yukarı çık