Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kırgızistan'a FETÖ uyarısı!

Kırgız mevkidaşı Ceenbekov ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kırgızistan'daki FETÖ varlığıyla mücadele edilmesi başlıca gündemimizi oluşturdu. Ülkemiz son dönemde attığı kararlı adımlarla FETÖ'nün belini kırmayı başardı. Biz çektiğimizi kardeşlerimizin de çekmesini istemeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kırgızistan'a FETÖ uyarısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

 

- Resmi ziyaret gerçekleştirmek amacıyla dost ve kardeş ülke Kırgızistan'da bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.

 

- Geleceğe yönelik ne gibi adımlar atabiliriz bu alanları değerlendirme fırsatı bulduk. Siyasi, askeri, ticari ve kültürel alanlardaki konuları etraflıca ele almakta kalmadık, heyetler arası toplantıda da bunları değerlendirdik.

 

 - Dünya Göçebe Oyunları'na 2020 yılında ev sahipliği yapmayı planlıyoruz ve bugün de bunu teyit ettik.

 

- Türk konseyi zirvesinde önemli kararlar alacağız. Diğer ülkeler ile ticareti geliştirme yollarını arayacağız. Ekonomik ilişkilerle desteklenmeyen her iş birliği zayıflamaya mahkumdur. 

 

- Kırgızistan'da FETÖ varlığı ile mücadele edilmesi başlıca gündem maddemizi oluşturdu. FETÖ mevcut olduğu tüm ülkeler için büyük bir tehdit oluşturuyor. FETÖ ile mücadele konusunda atılabilecek müşterek adımları da değerlendirdik. Biz çektiğimizi kardeşlerimizin de çekmesini istemeyiz. Bunlar askeriyeye, polis teşkilatına, devletin tüm mekanizmaları içine sızarlar aynı darbeyi burada da yaparlar.

 

- Maarif Vakfı'nı çok önemsiyoruz. Müşterek yapılacak çalışmalar ile buradaki sıkıntının süratle giderilerek ve bu dayanışmanın faydalı olacağına inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER