Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ! Venezuela altınları artık burada !

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’da halka hitap ettiği konuşmada Venezuela altınlarının Çorum’da işleneceğini açıkladı. Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Venezuela altınları Türkiye'ye geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ! Venezuela altınları artık burada !

Cumhur Başkanı Recep Tayyip ErdoğanÇorum Abide Meydanı’nda düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. Venezuela altınlarının Çorum’da işleneceğini duyuran Erdoğan, Altın ticaretinde de Çorum’u çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Dünyanın önemli altın üreticilerinden Venezuela'nın altını Çorum'da işlenecek” dedi.

Çekmeköy’de düşen helikopterde bulunan 4 askerimizin şehit olması nedeniyle baş sağlığı açıklaması yapan Erdoğan, Çorum’a yapılacak yatırımları açıkladı. 

VENEZUELA ALTINLARI ÇORUM’DA İŞLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çorum aynı zamanda bir sanayi şehri. Çorum’da bir teknopark ve ARGE merkezi açtık. Çorum 2002 yılında yalnız 26 milyon dolarlık ihracat yaparken, bu rakam 742 milyon dolara ulaştı. Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Altın ticaretinde de Çorum’u çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Dünyanın önemli altın üreticilerinden Venezuela'nın altını Çorum'da işlenecek” açıklamasında bulundu.

KENEVİR ÜRETİMİNDE ÇORUM ANA MERKEZ OLACAK

Kenevir üretimine de değinen Erdoğan, “Artık naylon poşet kullanmayacağız. Kenevirden bez torba üretilecek. Aralarında Çorum’un da bulunduğu 20 ilimizi kenevir üretiminde pilot il olarak belirledik. Kenevir üretiminde Çorum’u ana merkezlerden biri yapacağız” dedi.

Çorum’a yapılacak hızlı tren hattı için de açıklama yapan Erdoğan, “Çorum’un bu hayalini gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 03:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER