Cumhur İttifakı Yenikapı'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerine 1 hafta kala Yenikapı'da 'Büyük İstanbul Mitingi'ni düzenliyor

Cumhur İttifakı Yenikapı'da

Cumhur İttifakı'nın Yenikapı'da düzenlediği miting başladı. Mitingte kürsüye çıkan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Allah'ın izniyle 1994'te bu mübarek şehri nasıl diriltip canlandırdıysak Cumhuriyet'in 100'üncü yılında İstanbul'u dünyanın yıldızı yapacağız" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katıldığı, Cumhur İttifakı'nın Yenikapı'daki "Büyük İstanbul Mitingi" için vatandaşların alana geldi. "Sağduyunun Birlikteliği" sloganıyla düzenlenen buluşma için İstanbul'un farklı ilçelerinden metro, Marmaray, vapur ve otobüslerle yola çıkan vatandaşlar Yenikapı Meydanı'na geldi.

Kürsüye ilk çıkan Binali Yıldırım vatandaşlara seslendi. Yıldırım'ın ardından MHP lideri Devlet Bahçeli kürsüye çıktı.

BAHÇELİ YENİKAPI'DAN SESLENİYOR

MHP lideri Devlet Bahçeli, Yenikapı'daki mitingte vatandaşlara sesleniyor. Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Bugün muhteşemsin, bugün tarih yazıyorsun. Cumhur İttifakı'nın 3'üncü ortak mitingi vesilesiyle bir kez daha Yenikapı mucizesine imza atıyorsunuz. İstanbul'da yeniden diriliş ve yükselişin işaretini veriyorsunuz. 7 Ağustos 2016'dan 960 gün sonra 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsünden 983 gün sonra Yenikapı'da muhteşem bir heyecanın bayraktarlığını yapıyorsunuz.

YILDIRIM: İSTANBUL'U DÜNYANIN YILDIZI YAPACAĞIZ

Yenikapı'da düzenlenen mitingde Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, vatandaşlara seslendi. Yıldırım konuşmasında, "1994'ten beri gönül coğrafyamızın lideri, mazlumların kardeşi Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olarak İstanbul'a hizmet etme fırsatı bulduğum için şükrediyorum. Sizlerin kararıyla şehrin emini olursam bu hizmetlerin daha fazlasını yapmak için sizlerle beraber olacağım" dedi.

Yıldırım, "15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dirayetiyle, liderliğiyle hainlere o gece hak ettikleri cevabı verdiğinde, Cumhurbaşkanımızdan sonra ilk görüştüğüm lider Sayın Devlet Bahçeli oldu. Yenikapı'ya ruh veren, Cumhur İttifakı o gece kuruldu. Siz bu meydanı doldurdukça ne hainlere yeniliriz ne de ekonomimize saldıranlara 'eyvallah' ederiz. Şimdi de beka için 'Milli karar, cumhur için istikrar' diyen Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı. Yıldırım, "Allah'ın izniyle 1994'te bu mübarek şehri nasıl diriltip canlandırdıysak Cumhuriyet'in 100'üncü yılında İstanbul'u dünyanın yıldızı yapacağı" diye konuştu.

Binali Yıldırım, "Bu meydanda Cumhur İttifakı'nın gür sesi yankılanıyor. Sergilediğiniz bu muhteşem tablodan gurur duyuyoruz. Herkes için hizmet götüreceğiz, herkes için çalışacağız. Bize yakışan sevgiyle çalışmak ve İstanbulluya hizmet etmektir" dedi. "Size daha güvenli bir İstnabul sözü veriyorum bu söz Yıldırım sözüdür" diyen Binali Yıldırım, "İstanbul'da trafik ulaşım çile olmaktan çıkacak. Her yere rahat ulaşacaksınız" diye konuştu.

Yıldırım konuşmasında, "Kaldırımlar sahiplerine teslim edilecek. İstanbullular çoluk çocuğu ile rahatlıkla kaldırımlarda yürüyecek. İstanbul'da çalışmak isteyene iş kendi işini kurmak isteyene destek bizden. Gençler benim kankam olmaya var mısınız?" ifadelerini kullandı.

MİTİNG HAZIRLIKLARI

Meydana 16 metre yüksekliğinde 145 metre genişliğindeki sahneye iki led ekran, 18 ses kulesi kuruldu. Alanda 12 dev ekran bulunurken, alan ve çevresinde yaklaşık 5 bin civarında polis görevalıyor. Binlerce polisin görev aldığı mitingde bir ilk de yaşandı. Devlet tarafından İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen bekçiler de 31 Mart yerel seçimler öncesi düzenlenen mitingte görev aldı.
 

 

Alanda dört ayrı giriş noktasında 130 metal dedektörlü kapı ve 18 bin metre bariyer de yer alırken, meydanın farklı yerlerine, vatandaşın istifade etmesi için içme suyu bırakıldı.

Meydanın birçok yerine ise Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dev posterleri asıldı. Sahnede bulunan Erdoğan ve Bahçeli'nin tokalaştığı fotoğraf karelerinin üzerine de "İstanbul ehline emanet" ve "İstanbul bizim için bir aşk hikayesi" yazıldı.
 

Yerli ve yabancı basın mensupları için tribün oluşturulurken, vatandaşların etkinliği izleyebilmesi için meydanın farklı yerlerine onlarca ses kulesi ve ekran yerleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER