Can Kaybı Artıyor

AFAD, 12 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini yaralı sayısının ise 419 olduğunu açıkladı.

Can Kaybı Artıyor

Öğle saatlerinde İzmir'de yaşanan depremin ardından son dakika bilgileri üst üste geliyor. AFAD tarafından aktarılan bilgiye göre ölü sayısının 12 yaralı sayısının ise 418 olduğu bildirildi. Deprem İstanbul'da da hissedilirken İzmir'den gelen görüntüler depremin yaşattığı paniği gözler önüne serdi. AFAD, depremde 4 binanın tamamen yıkıldığını göçük altından 70 kişinin kurtarıldığını açıkladı. Hayatını kaybedenlerden birinin boğularak vefat ettiği bildirildi. Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener de İzmir'de deprem sonrası tsunami yaşandığını ifade etti. Öte yandan son olarak 5.1 şiddetinde artçı bir sarsıntı daha yaşandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

6.6 şiddetindeki deprem sonrasında İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Son dakika gelişmesine göre AFAD, 12 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini yaralı sayısının ise 419 olduğunu açıkladı. Bornova ve Bayraklı şehirlerinde binaların yıkıldığı, enkaz altında yaralıların olduğu ifade edilirken bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 6.6 şiddetindeki depremin ardından Seferihisar'da artçı sarsıntılar sürüyor. İzmir'deki depremin ardından ilk görüntüler de ortaya çıktı. Son dakika uyarısında bulunan AFAD, hasarlı binalara girilmemesi gerektiğini vurgularken binaların etrafında ateş yakılmamasını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş olsun mesajı paylaşırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Bayraklı ve Bornova'da 5 binanın yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...

AFAD'ın aktardığı bilgiye göre az önce Kuşadası'nda 5.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

 AFAD'IN AÇIKLAMASINA GÖRE 12 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre İzmir'deki depremde 12 kişi hayatını kaybetti. İzmir'deki depremde yaralı sayısı 419'a yükseldi! Hasar gören 17 binada arama kurtarma çalışmalar devam ediyor. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova ve Bayraklı'da bazı binaların yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu belirtti.

DEPREMDE TSUNAMİ OLDU!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den ilk açıklama geldi. Vali Köşger, Seferihisar'da tsunami olduğunu orada bir vatandaşın yaralandığını açıkladı. 'Kan ihtiyacının olmadığını ifade eden Vali, ulaşamadığımız bina yok.' dedi. Vali Köşger, dört binanın tamamen yıkıldığını belirtirken on binanın da yan yattığını bildirdi.

Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada da deprem sonrası tsunami olduğu belirtildi. Basın toplantısı yapan Prof. Gündoğdu, artçıların süreceğini belirtirken binasına güvenmeyenin binada kalmaması gerektiğini ifade etti.

SAKOM'dan alınan ilk bilgilere göre 1'i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 419 vatandaşımız yaralanmıştır. İzmir'de yıkılan ve hasar gören 17 binada arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER