Beştepe'den İsrail'e sert cevap

Beştepe'den İsrail'e sert cevap

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'i hedef alan sözlerine yanıt veren İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Kalın, "Irkçılık, işgal ve insanları yerinden çıkarma üzerine kurulmuş siyonist apartheid ülkesinin başbakanı, Cumhurbaşkanımıza insan hakkı dersi veremez. Türkiye'nin, Filistin halkına yönelik ayrımcılığı kurumsallaştırmaya yönelik utanmaz bir girişim olan, Ulus Devlet Yasası'na yönelik eleştirisi, adelet ve barış için evrensel bir çağrı. Bay Neyanyahu bu kelimelerin anlamını bilmiyor olabilir ancak dünya neler olduğunun farkında." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN YAHUDİ ULUS DEVLET KANUNU'NU ELEŞTİRMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında İsrail parlamentosunda kabul edilen Yahudi Ulus Devlet Kanunu'nu eleştirmişti. Erdoğan, "Bu düzenleme İsrail'in dünyadaki, en siyonist, en faşist, en ırkçı devlet olduğunun hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde ispatıdır." demişti.

NETANYAHU: TÜRKİYE KARANLIK BİR DİKTATÖRLÜĞE DÖNÜŞTÜ

İsrail Başbakanı Netanyahu, Erdoğan'ın eleştirilerini bir iltifat olarak kabul etmiş ve Türkiye'nin karanlık bir diktatörlüğe dönüştüğünü söylemişti. 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER