Bedelli askerlik için iki günde 200 bin başvuru!

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için başvuruda bulunanların sayısı her geçen gün artıyor. 2014'te toplam başvuru sayısı 203 bin olmuştu, bu yıl 2 günde aynı sayıya ulaşıldı.

Bedelli askerlik için iki günde 200 bin başvuru!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasında"Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlikuygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamak. Bedelliaskerlik uygulamasından yararlanmak için iki gün içinde 200 bine yakın başvuru yapıldı." dedi.

2014'TE 203 BİN KİŞİ BEDELLİ YAPTI

Geçtiğimiz yıllarda da bedelliye talep yüksekti. 1999 yılında 72 bin 290, 2011 yılında 69 bin 073, en son 2014 yılında çıkartılan bedelli askerlik uygulamasında ise 203 bin 824 kişi bedelli askerlik uygulamasından faydalanmıştı.

"BEKLENTİNİN FARKINDAYIZ"

Milli Savunma Bakanı Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bedelli askerliğe başvuracak gençlerin ve ailelerinin beklentilerinin farkında olduklarını, bunların tam olarak karşılanması için yoğun mesai harcadıklarını belirtti.

Akar, bu kapsamda YÖK ile yapılan protokolle gençlerin öğrenimlerine devam ve sınavlarıyla ilgili oluşabilecek sorunların da ortadan kaldırıldığını ifade etti.

Bedelli askerlik uygulamasına yönelik Bakanlığın, Genelkurmay Başkanlığının ve Kuvvet Komutanlıklarının koordineli olarak çalıştığını vurgulayan Akar, "Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamaktır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER