Avustralya'yı ayağa kaldıran 'deve kuşu canisi' yakalandı!

Avustralya'nın Victoria eyaletinin Cowangie bölgesinde, aracını deve kuşlarının üzerine sürerek acımasızca öldüren ve buna ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından yayımlayan 20 yaşındaki kişi yakalandı.

Avustralya'yı ayağa kaldıran 'deve kuşu canisi' yakalandı!

Victoria polisi, eyaletin kuzeybatısında bulunan Cowangie kasabasındaki toprak yolda Avustralya'ya özgü "emu" türü deve kuşlarını 4x4 aracıyla ezerek öldürdüğü görüntüleri paylaşan kişinin yakalandığını duyurdu.

20 YAŞINDAKİ ZANLI TUTUKLANDI

Açıklamada, Güney Avustralya eyaletinin Pinnaroo kasabasında polis tarafından yakalanan ancak kimliği açıklanmayan 20 yaşındaki erkek zanlının tutuklandığı bildirildi.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN PAYLAŞILMIŞTI

Hayvan haklarını koruma derneği (RSPCA), emuların üzerine bilerek aracını sürdüğü görülen ve çarptığı kanatlıları saydığı duyulan videodaki sürücünün kimliğinin tespit edebilmesi amacıyla görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaşmıştı.

9 KASIM'DA MAHKEMEYE ÇIKACAK

Dünya genelinde yoğun tepki çeken görüntüler internet üzerinde kısa sürede en çok izlenen videolardan olmuştu. Bu kişi, hayvanlara zulmetmek, korunma altındaki doğal hayata zarar vermek ve trafik kurallarını ihlal gibi suçlamalarla 9 Kasım'da ceza duruşması için mahkemeye çıkarılacak.

Victoria eyaleti kanunlarına göre hayvanlara işkence yapmaktan suçlu bulunanlara 2 yıla kadar hapis ve 64 bin Avustralya doları (yaklaşık 342 bin TL) para cezası verilebiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER