Askıda kampanyalarına bir yenisi eklendi

Alışılmışın dışında bir uygulamaya imza atan esnaf, ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için 'askıda çiğ köfte' kampanyası başlattı.

Askıda kampanyalarına bir yenisi eklendi

Bir işletmeci, başlattığı askıda çiğ köfte dürüm ile şehirde bir ilke imza attı. Başlattığı kampanya ile ihtiyaç sahiplerine ücretsiz çiğ köfte veren işletmeci, üzerinde parası olmayan gerçek ihtiyaç sahiplerinin hiç düşünmeden, utanmadan gelip dürümünü yiyebileceğini ifade etti.

"BİR ELİN VERDİĞİNİ DİĞERİ GÖREMİYOR"

Komşularının tavsiyesi ile uygulamayı başlatan esnaf Bayram Taştan, "Biz de küçük bir esnaf olarak sıkıntılar içerisindeyiz. Bizden daha kötü durumda olan insanlarla lokmalarımızı paylaşmak amacıyla, komşularımızın da tavsiyesi ile 'Askıda çiğ köfte' uygulamasını başlattık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız askıda çiğ köfteyi hiç bir ücret ödemen alıp, afiyetle yiyebilecekler. İhtiyaç sahipleri gönül rahatlığı ile gelip, dürümü alabilecekler. Çünkü uygulamamız bir elin verdiğini diğer elin bile göremeyeceği şekilde işliyor. Bu uygulama nedeniyle bir çok insandan olumlu tepki aldık. Hatta durumu iyi olan insanlar da kampanyaya destek olmak istiyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER