Aleyna Çakır olayında son durum ne oldu!

Geçtiğimiz yıl evinde iple asılı halde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın dosyası kapanmamıştı. Ölümünün arkasındaki sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor. Herkes şüpheli olarak Ümitcan Uygun'u gösterirken, bugün çıkan bir rapor şüpheleri kuvvetlendirdi. Aleyna Çakır'ın tırnakları arasında yer alan dokunun ve sperm örneklerinin Ümitcan Uygun'a ait olduğu belirlendi. Aleyna Çakır olayında son durum ne? Ümitcan Uygun tutuklandı mı? Sperm ve doku örnekleri kime ait çıktı? İşte detaylar...

Aleyna Çakır olayında son durum ne oldu!

21 yaşında evinde ölü bulunan Aleyna Çakır (Sema Esen) olayı bütün Türkiye tarafından takip ediliyor. Yeni gelişmeler için ekranlara kitlenen seyirciler, olayların şüphelisi Ümitcan Uygun'u suçlarken, yapılan testlerin sonuçları çıktı. Peki ama Aleyna Çakır davasında son durum ne oldu?

Aleyna Çakır olayında neler oldu? Son durum ne?

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında evinde, boynunda iple ölü bulunan Aeyna Çakır'ın soruşturması devam ediyor. Olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu konusunda tartışmalar devam ederken Çakır'ın tırnakları arasındaki doku örnekleri ve spermin Ümitcan Uygun'a ait olduğuna ilişkin bir rapor çıktı.

Doku ve Sperm Örnekleri Ümitcan Uygun'a Ait Çıktı!

Soruşturma kapsamında Ankara Adli Tıp Kurumu'nca düzenlenen raporda Sema Esen'in tırnaklarında doku ve vajinal frotisinde sperm bulundu. Soruşturmayı yürüten savcılık, Esen'in ölümüyle ilgili iddialar üzerine dosyayı, ayrıntılı rapor hazırlaması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Hazırlanan raporda Sema Esen'de tespit edilen doku ve sperm örneğinin aynı kişiye ait olduğu belirtildi.

Raporda ayrıca, Esen'in asılma dışında vücudunda tespit edilen belirtilerin ölüm meydana getirecek nitelikte olmadığı, iç muayenesinde kafatasında kırık, kafa içi kanama, iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı belirtildi. Raporda, ayrıcı yapılan incelemede kişinin asılma dışında travmatik tesirle öldüğünün tıbbi delilleri bulunmadığı anlatılarak, tespit edilen alkol düzeyinin de tek başına ölüm meydana getirebilecek düzeyde olmadığı vurgulandı. Esen'in, zehirlenme sonucu öldüğü yönünde de tıbbi delillere ulaşılamadığı ve ölümün ası sonucu meydana gelmiş olduğu belirtildi.

Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli şekilde hayatını kaybeden Sema Esen'in otopsi işleminde vajinal sürüntü örneği ile sağ eldeki tırnak parçasında tespit edilen DNA profilleri üzerinde gerekli mukayese işlemlerinin yapılması için Ümitcan Uygun'dan DNA örneği alınmasına karar verdi. Bu kapsamda yaklaşık 1 ay önce iki kadınla uyuşturucu kullanırken görüntülerinin sosyal medyada yer alması ardından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınıp tutuklanan Ümitcan Uygun'dan, cezaevine sevk edilmeden önce DNA örneği alındı. DNA örneği, karşılaştırma yapılması için Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi'ne gönderildi. Yapılan incelemede, Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'den çıkan sperm ve dokuların Ümitcan Uygun'a ait olduğu belirlendi. Savcılığa gönderilen raporda Esen'de bulunan sperm ve doku örneklerinin, Ümitcan Uygun'un DNA'sı ile uyumlu olduğu belirtildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER