Adnan Oktar'ın evinden çıkan bakan kimdi? Bomba iddia

Dün sabah kedicikleriyle birlikte şantaj, taciz, tecavüz ve daha bir çok suçlama nedeniyle gözaltına alınan Adnan Oktar'la ilgili önemli bir detayı Habertürk yazarı Fatih Altaylı verdi. Altaylı 1990’lı yıllarda Adnan Oktar'a yapılan bir baskında Refah Partili eski bir bakanın Oktar'ın evlerinden birinden çıktığını söyledi. Peki kim bu bakan?

Adnan Oktar'ın evinden çıkan bakan kimdi? Bomba iddia

Habertürk yazarı Fatih Altaylı dün sabah kedicikleriyle birlikte gözaltına alınan Adnan Oktar'a yapılan operasyonu değerlendirdi. Adnan Oktar'ın nasıl ortaya çıktığını anlatan Altaylı, 1990'lı yıllarda Adnan Oktar'ın evlerinden birine yapılan bir baskında yaşanan tuhaf olayı da paylaştı.

Altaylı'nın anlattığına göre genç bir kızın kaçırıldığı ihbarı alan emniyet güçleri eve baskın düzenliyor. Adnan Oktar'a ait olduğu olduğu belirlenen evden Refah Partili eski bir bakan çıkıyor. İşte Altaylı'nın o yazısı...

İKİ GRUBU SÜREKLİ GÜNDEME GETİRİYORDUM: Dün sabah Adnan Oktar ve grubuna yapılan operasyonu izlerken, birden bire 1990’lı yıllara dönüverdim. Çok dinlenen bir radyo programında, kendini “İslami bir kılıf” altına gizleyen iki grubu sürekli olarak gündeme getiriyordum. Bunlardan biri Fetullah Gülen Grubu’ydu, diğeri ise Adnan Oktar’ın “Çetesi” Bir sabah yayında Zaman Gazetesi’ni yırtıp, “Bundan olsa olsa tuvalet kağıdı olur ama insan bunu popusuna bile sürmez” dedikten sonra Gülencilerin hedefi oldum ve bu yıllar boyu sürdü.

ÇOCUKLARI BATAKLIĞIN İÇİNE ÇEKTİLER: Adnan Oktar ve çetesi ile yaptığım mücadele ise biraz daha farklıydı. 1980’lerin sonlarına doğru Ortaköy’de bir evde “Adnan Hoca” olarak ortaya çıkan birisi, etrafına tamamı varlıklı ailelerin çocukları olan genç ve güzel kızlar ve yakışıklı oğlanlar toplamış, onları müridi haline getirmişti. Aileler kan ağlıyor, evlatlarını bu pislikten kurtarmak için çareler arıyordu. Adnan Oktar, zengin çocuğu müritlerinin ailelerinden “Aşırdığı” pahalı şeylerden geçiniyor, çocuklar bu bataklığın içinde aileleri ile karşı karşıya geliyordu.

AİLE MİRASLARI OKTAR'IN EMRİNE VERİLDİ: Bazı çocukların ana babalarının bence şüpheli ölümlerinden sonra kendilerine kalan mirasları bile Oktar’ın emrine veriliyordu. Bu çocuklar arasında o zamanın en zengin ailelerinin evlatları, bakanların, siyasetçilerin çocukları da vardı. Bazı aileler “Zor kullanarak” çocuklarını bu çukurdan kurtarırken, böyle bir imkanı olmayanlar çaresizce evlatlarının ellerinden kayıp gidişini izliyordu.Oktar’ın müritleri arasında bugünün çok ünlü bazı yıldızları, televizyonun en güçlü figürleri, mankenleri, hatta siyasetçileri veya siyasetçi danışmanları da vardı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER