Adnan Oktar'dan son dakika haberi geldi! Her şeyi tek tek itiraf ettiler...

Sapık Adnan Oktar hakkında son dakika bilgileri ortaya çıktı! Adnan Oktar örgütü içerisinde bulunan Ceylan Özgül ve Ümit Kuruca itirafçı olduktan sonra serbest kalmışlardı. Yeni yaşamlarında evlilik kararı alarak hayatlarını birleştiren Ceylan Özgül & Ümit Kuruca çifti; Adnan Oktar'ın sapık tarikatı hakkındaki tüm gerçekleri Sabah'a açıkladı! İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Adnan Oktar'dan son dakika haberi geldi! Her şeyi tek tek itiraf ettiler...

2018 yılının Temmuz ayında çökertilen örgütünden  haberleri geliyor. Sapık Adnan Oktar'a yapılacak operasyon öncesi polislere ve savcıya oldukça kilit bilgiler veren, operasyonun başarıyla tamamlanmasında önemli rol oynayan  ve , örgütün iç yüzünü anlattı. Daha önce 9 yıl boyunca tecavüze, tacize ve işkenceye uğradığını söyleyen Beril Koncagül'ün yaptığı itiraflar da oldukça ses getirmişti. İşte Adnan Oktar'ın iğrenç örgütünün işleyişi...

2003'te örgüte giren , 2016'da ayrıldı.  ise 2006-2017 arasında örgütte yer aldı. Özgül ve Kuruca, "Polis titiz bir incelemenin ardından muhteşem bir hazırlık yaptı. Süreci hiçbir bilgi sızması olmadan gizlilik içerisinde yürüttü. Mali Şube'de çalışan polisler, çok yürekli ve cesur olduklarını tüm Türkiye'ye gösterdi. Bizi çağırdılar ve bütün bildiklerimizi anlattı. Devletimiz gücünü gösterdi. Ülkemiz büyük beladan kurtuldu" diye konuştu.

GÖZ GÖZE GELMEK YASAKTI

"Ailelerimiz de biz de şimdi çok mutluyuz" diyen çift, evlilik sürecini de paylaştı. , "Ceylan'ın örgütten ayrıldığını öğrendiğimde kendisiyle irtibat kurdum. Özgürce konuşmaya başladık. Göz göze gelmek bile izinli olduğundan fazla konuşma imkânımız olmamıştı. Birbirimize her zaman destek olduk. Birlikte mücadele ettik, bu travmayı birlikte birlikte atlattık. Arkadaşlığımız ilerleyip birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulunca evlilik kararı aldık" dedi.

ÖRGÜTÜ, TABULARI YIKTIK'

 ise  tarafından hiç tanımadığı bir örgüt üyesiyle kağıt üzerinde evlendirildiğini ve 10 yıl evli kaldığını anlattı. Özgül ve Kuruca, "Örgütte gönül rızasıyla evlilik yoktu. Adnan Oktar genellikle kendisinden şikâyetçi olabilecek ve ailesini riskli gördüğü kişileri, aileleri şikâyette bulunduklarında evli olduklarını söylemeleri, kendi rızalarıyla kaldıklarını ifade etmeleri ve neticesinde hukuki açıdan kendisine sorun yaşatmamaları için evlendiriyordu. Biz hem örgütü hem de bu tabuyu yıktık" ifadelerini kullandı. 

CEZAEVİNDEN MEKTUPLAR

"İtirafçılar konuşmamaları için çok fazla tehdit aldı.  örgütü diri tutmak için cezaevinden mektuplar yazıyor ve mektuplarda çizimler yapıyor. İddianameyi gördükten sonra itirafçılar artacaktır. Dosyanın ne kadar dolu olduğunu görecek ve konuşacaklar."

GÜNEŞ YÜZÜ GÖREMEZ'

 ile dünyaevine giren 'ın ünlü "kedicik"lerinden , hayatında yeni bir sayfa açtığını vurguladı. Özgül, şunları söyledi: "Adnan Oktar bir daha kolay kolay güneş yüzü göremez. Cezaevinden çıkamaz. Dosya o kadar sağlam ki en az 400 yıl hapis cezası alacağını düşünüyoruz. Örgütten ayrıldıktan sonra özgür kalmıştık ama bu operasyondan sonra daha da özgürleştik. Çok daha güzel bir hayat bizim oldu. Oktar, ilaçları gizli gizli kullanırdı ve hastanelerden çok korkardı. İğneden korkan bir adamdı."

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER