Geldik Filmin Sonuna...

 Ve geldik sona,
En son sahneye;
ABD'nin çok uzun vade planı, Barzan(istan)'ın Türkiye Güneydoğu'su - İran Kürt Bölgesi - Kuzey Suriye - Kuzey Irak'ı birleştirip devasa
bir o kadar büyük çapta bir devlete 2050 gibi dönüştürdükten sonrada tekrardan, Şii Kürt/Sünni Kürt, Dindar Kürt/Laik Kürt, Suriye Kürdü/Irak kürdü, Türkiye Kürdü,ran Kürdü vs. vs. şeklinde parçalaması. 
Yani önce Kuzey Suriye ve Kuzey Irak'ı birleştir, Kürt Devleti kur.Sonra Türkiye ve İran'daki parçaları yut,Sonra tekrar parçalan. En nihayetinde 2060 gibi çıkacak sonuç;
Ortadoğuda; dünyanın en eski kara parçası amerika kıtasının yok olması ihtimali göz önüne alınarak yeni koloni oluşturmak için güdümü kolay,kişiliksiz ve kimliksiz irili ufaklı 20-30 farklı (eyaletler)devlet-devletçikler kurmak. Henry Kissinger'ın da dediği gibi; "Biz 60 devleti son 100 yılda 200e çıkardık, şimdi sırada 2000 devlete bölmek var". Ortadoğu'da nüfusu 10 milyonu geçen devlet olmamalıdır" -David Rockefeller.Artık "Böl - Parçala - Yut" stratejisi değişti.Şimdi "Böl - Parçala - Farklı Parçaları birleştir - Onlar daha büyük parçaları yutsunlar - Ortaya çıkan çok büyük yapıyı sonra tekrar parçala" 
Sonuç:
Çok küçük parçalardan oluşan 30,40devlete sahip, ABD tarafından çok kolay yönetilebilecek bir Ortadoğu. Ve bu stratejiyi yakında Avrasya'da da göreceğiz. "Peki Türkiye ne yapmalı" 
TÜRKİYE Barzani'nin Kuzey Suriye'ye IŞİD ile savaşma bahanesiyle geçişini her ne pahasına olursa olsun engellemeli. Sürecin sonunda siyasi maliyet ne olursa olsun ABD'yi karşısına alıp PYD'yi ve Rakka'da Işid'i kendisi bitirmeli.
Unutmayın;holywood senaryolarında ki beyaz tavşanı değil Atam Oğuz kaan ın elçisi Pir'i Türkistan Ahmet Hoca ve Sarı Saltuk'u"üst akıl ı değil üstün akıl ı" takip edin..
GÖK TENGRİ TÜRK'Ü KORUSUN...
YORUM EKLE