Fotoğrafa İyi Bakın

Türkiye’de siyaset ahalisinin en büyük dezavantajı, ülkenin karşılaştığı meselelere parti ve particilik gözüyle bakmalarıdır.

Siyasetçilerimiz partilerin fikirleri hedefe götüren vasıta olduğunu bir türlü anlayamadılar. Siyasi partiler demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Parti organizasyonu aynı inanç, program, metot, hareket tarzı benzer insanların, düşünce birlikteliklerini yönetime taşıma noktasındaki vasıtadır.

Siyasi partilerin üst düzey yöneticileri ve siyasi parti kademelerinde görev alanlar parti kimliğini toplumda statü kazanma aracı gibi algılar kendi yaşamını dizayn etme vasıtası gibi görmeye başlarsa, ne demokrasiyi taşıyacak vasıtanın vasfı kalıyor nede demokrasiyle ülkeyi idare etme iddiası varlığını sürdürüyor. Cebellut bir durum ortaya çıkıyor ki, bugünkü ülkenin oluşturduğu siyasi tabloda gözüken tamda böyle bir şey.

Ülkenin Adana, Mersin dâhil doğu ve güney doğusundaki 20 il olağanüstü günler yaşar hale gelmiş, mal ve can güvenliğinin yanı sıra devlet otoritesi kamu yaptırımları yok olmuş, bu bölgelerdeki gerginlikler batının başta metropolleri olmak üzere tüm şehirlerimize yayılmış vaziyetteyken, ülke merkezli değil parti merkezli düşünüyorsak, insani gelişmişliğimize dahi bakmak lazımdır.

1000 km’yi aşmış güney sınırlarımızın sınır vasıfları kaybolmuş, cumhuriyetin tüm ekonomik kazanımları yok olma tehlikesindeyken, ülkenin son 40 yıldır Vatikan merkezli oluşturulmuş tüm bölücü örgütler hortlatılmış vaziyetteyken, yaz şartlarının ülkeye sağladığı ekonomik ve sosyal avantajlarda bitmek üzereyken, sonucu var olan neticeyi değiştirmeyecek bir seçime gitmek siyasi karar vericiler açısından Türkiye fotoğrafını görememek, parti ve particiliği hizmet aracı vasfından çıkarmak, partileri putlaştırmaktan başka bir şey değildir.

75 milyon insanın huzur ve istikbali ülkenin geleceği parmakla sayılacak kadar olan insanın siyasi beklentilerine peşkeş çekilemez, çekilmemelidir.

Türkiye’nin bugünkü bulunduğu şartlarda erken seçime götürmeyi düşünmek cinnet ötesi ruh hali değil de nedir?

Her gün şehit cenazelerinin sıra, sıra dizildiği günlerde ülkeyi yeni streslere, gerginliklere sürüklemek devlet adamlığı vasfıyla bir alakası var mıdır?

Bugün yapılacak birinci önemli iş PKK terör örgütünün topyekün yok edecek iradenin oluşması, sınırlarımızın güvenli hale getirilmesi için vaziyet alınması ekonominin kış şartlarına hazır hale getirilmesidir.

Ülkenin kaderi, televizyonlarda medya maymunluğundan başka yapacak bir şeyi olmayan çakma entelektüellerin ağzına bırakılamaz.

Bir yandan Alman ajanı Fethullah çetesi tüm unsurlarıyla tahribat yaparken, teröre karşı adam gibi güvenlik politikaları oluşmamışken, Türkiye olası Suriye hamlelerini yapmamışken seçime gidemez, gitmemelidir.

Siyasiler fotoğrafı iyi görmeli, insan ve ülke merkezli vaziyet almalıdırlar.

Bugün yapılacak yegâne iş, AKP, MHP hükümetinin kurulmasıdır.

Türkiye herhangi bir macerayı kaldıracak halde değildir.

Saygılarımla…


YORUM EKLE