Fikret Orman, AKP'nin Beşiktaş İlçe Başkanı Olmalı…

TRT Spor ekranlarında Norveç’ de düzenlenen Avrupa Boks Şampiyonasını izliyordum. Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın açılışı olduğu için sürekli yayını kesip stadyum açılışıyla alakalı gelişmeleri aktarıyorlardı. Hiç planımda olmamasına rağmen oturup açılışı izlemeye karar verdim.

Bu arada Norveç de yapılan Avrupa Boks Şampiyonasında Silkme ve toplamda Avrupa Şampiyonu olarak hem İstiklal Marşımızı çaldıran hem de iki altın madalya ile ülkemize dönen Sibel Özkan’ ı ve Koparma da Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyayı kazanarak ülkemize dönen Nurcan Taylan’ ı yürekten kutluyorum.

Açılış organizasyonu başladı, Taraftarsız açılışı da ilk defa görüyorum. Hani Stadyum 11 Nisan da Bursaspor maçıyla açılacaktı. Protokol açılışı da ne oluyormuş anlamadım ya neyse, biz açılışa dönelim. Cumhurbaşkanı Sayın R. Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Spor Bakanı ile birlikte birçok eski ve yeni Bakan, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş eski Başkanı Serdar Bilgili ve bir çok protokol üyesi hep oradaydı. Bir tek taraftar yoktu.

Eski İnönü, yeni Vodafone Arena Stadyumunun etrafına dev Türk Bayrağı ve Atatürk Posterinin yanı sıra yine dev Erdoğan ve Davutoğlu posterleri de asılmış vaziyetteydi. Bu posterleri görünce bir an AKP'il veya ilçe kongresini mi izliyorum diye tereddüt ettim kendi kendime anlam vermedim Erdoğan ve Davutoğlu posterlerinin asılmasına, Süleyman Seba posteri yokken onların olması çok vahim.

Beşiktaş Başkanı Sayın Fikret Orman kürsüye çıktı açılış konuşması için inanılmaz derece de heyecanlı bir şekilde neredeyse konuşamıyor. Sesi titriyor, kelimeleri yutuyor veya atlıyor. Konuşmaya başladı “Atatürk’ün takımı, halkın takımı Beşiktaş, Halkın Cumhurbaşkanı’nın önderliğinde stadını açıyor” diye ve ardından inanılmaz derecede aşırı övgüler, övgüler, övgüler Cumhurbaşkanı’ na inanamadım. Yahu Fikret Başkan sen koskoca Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanısın yakışıyor mu sana. Sen Beşiktaş AKP İlçe Başkanı değilsin ki yazık. Bir de Atatürk’ ün takımı diyorsunuz rahmetli Atatürk, Dolmabahçe de yanı başında olmasına rağmen sizin kulübünüzü ziyaret etmemiş gitmiş ta şehrin öbür yakasında ki Fenerbahçe’yi ziyaret etmiş ve övgüler dizmiş. Halkın takımı diyorsunuz ama Beşiktaş’ ı 1903 yılında o zaman ki Saray mensupları kurmuş siz hangi halktan bahsediyorsunuz. Ve halkın Cumhurbaşkanı diyorsunuz, diğer Cumhurbaşkanları halkın Cumhurbaşkanı değil miydi? Siz neden siyaset dili kullanıyorsunuz?

Vodafone Arena Stadyumunun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Değerli Beşiktaş’ lı dostlarımı yeni stadyumları için tebrik ediyorum. Kazasız, belasız, sakatsız maçlar oynamasını Beşiktaş’ın diliyorum. Ancak kimse kusura bakmasın ben artık Sayın Fikret Orman’ ı Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı olarak değil, Beşiktaş AKP İlçe Başkanı olarak tanıyorum.

Mekanınız Cennet Olsun Mehmet Bülent Torpil
Geçen Çarşamba günü Atıcılık ve Avcılık Federasyonunda ki makamında ağırladı beni iki saati geçkin bir süre sohbet tadında geçen çok güzel bir röportaj yaptık ve çok güzel mesajlar verdi. Cuma günü HaberHergün'de ve PoligonHaber’de kendisinin röportajını yayınladık. Ne yazık ki akşamına çok kötü bir haber aldık ve bir kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini öğrendik. Çok büyük şok yaşadım Atıcılık sporu için kendisi çok büyük bir değerdi ve yapacak daha çok şeyi vardı. Yaptığımız röportaj son röportajı oldu. Umarım Atıcılık camiasında vasiyeti gibi algılanır ve bundan sonra ki Federasyon yöneticileri o vasiyete uygun hareket ederler.

Röportaj da “Spor, Futbol’dan ibaret değildir” demişti. O göremedi ama İnşallah bizler amatör sporlara da ülkemizde değer verildiği günleri görürüz. Allah rahmet eylesin Mehmet Bülent Torpil mekanınız cennet olsun. Allah aileniz ve sevenlerinize sabır versin.


Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı  Mehmet Bülent Torpil ile çok özel röportaj
YORUM EKLE