EURO 2016

 Euro 2016 ile ilgili düşüncelerimi paylaşmadan önce bugün İstanbul Vezneciler’ de ki Terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’ tan rahmet, başta yakınları olmak üzere Yüce Türk Milletine baş sağlığı diliyorum.

Her dört yılda bir düzenlenen ve Milli Takımlar bazında Avrupa’ nın futbolda en büyüğünün belli olduğu Avrupa Futbol Şampiyonası 10 Haziran’ da Fransa’ da başlıyor. Bundan önce 16 takım ile düzenlenen turnuvalar bu yıl ilk defa 24 takımın katılımıyla düzenlenecek.

Türk Milli takımımız İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile aynı grup da yer alıyor. Gruplarda ki maçımızı ilk olarak 12 Haziran Pazar günü saat 16:00’ da Hırvatistan ile oynayacağız. Sizlerin düşüncesi nedir bilmiyorum ama ben Milli Takımımızdan umutluyum. Birkaç kadro eksik ve yanlışlığı görsem de iyi bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Büyük bir aksilik yaşanmaz ise gruptan kolaylıkla çıkacağımıza inanıyorum.

Turnuvaya katılan takımlar arasında en iyi orta sahanın Milli Takımımızda olduğunu düşünüyorum. Nuri Şahin, Hakan Çalhanoğlu, Selçuk İnan, Arda Turan, Olcay Şahan, Oğuzhan Özyakup, Mehmet Topal, Ozan Tufan, Volkan Şen ve Emre Mor’ dan oluşan alternatiflerimizi doğru kullanırsak bir adım öne çıkıp en az yarı final oynayacağımıza inanıyorum.

Turnuvanın favorisi olarak da hazırlık maçlarında ve grup maçlarında performanslarını çok beğendiğim Belçika’ yı görüyor, kupayı alırlarsa kimse şaşırmasın diyorum.

Gökhan Gönül Hakkında…

Yazacaklarımı yazmadan Gökhan Gönül’ ü çok sevdiğimi, Fenerbahçe’ ye büyük hizmetler verdiğini düşündüğümü ve Fenerbahçe için kolay vazgeçilecek sıradan bir futbolcu olmadığını belirtmek isterim. Ancak bu transfer döneminde benim tanıdığım Gökhan Gönül gitti başka bir Gökhan Gönül geldi. 9 yıl da elde ettiği Fenerbahçe’ li Gökhan Gönül ismini 4 yılda kazanacağı 4 milyon euro için kaybedecek bir Gökhan Gönül var.

Aziz Yıldırım’ ı da Gökhan Gönül’ ü de dinledim. Aziz Yıldırım son zerresine kadar bu konuda haklıdır ve asla geri adım atmamalıdır. Bir açıklamasında Gökhan Gönül “bu benim son transferim, geleceğimi düşünmem lazım diye bir açıklama yaptı.” Bende bu açıklaması üzerine kendisine şunu soruyorum. 8 yıl içerisinde Fenerbahçe’ den 20 Milyon Euro kazanmışsın. Bu Türk parasıyla 66 Milyon lira yapar Fenerbahçe’ nin önerdiği sözleşmeyi kabul edersen 3 yıl daha en az 7 Milyon Euro Türk parasıyla 22 Milyon Lira kazanacaksın ve 12 yılda Fenerbahçe’ den 88 Milyon Lira kazanmış olacaksın. Bana söyler misin 88 Milyon Türk Lirası geleceğini kurtarmaya yetmiyor da Beşiktaş’ dan alacağın ekstra 3 – 5 Milyon Lira mı yetecek. Hiç unutmuyorum Soma ile ilgili verdiğin bir röportaj da “adamlar ayda 1600 lira kazanmak için yerin altına inip canları pahasına madenlerde çalışıyorlar” demiştin o insanları ne çabuk unuttun da 88 Milyon Lirayı beğenmez oldun Efendi…
Bu sözleşme sorunu muhtemelen Euro 2016 sonrasına kadar askıda kalacak ve sonrasında Gökhan Gönül’ ün Fenerbahçe’ liliğini görmüş olacağız. Tabii başka bir şey daha ama onu yazmayayım…

YORUM EKLE