Eski Ülkü Ocakları Başkanları

Önümüzde Ülkemiz için çok önemli bir referandum var. Aslında sadece 18 Madde değil Evet ya da hayır diye oylayacağımız bütünüyle geleceğimiz. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her bir ferdin kendi çapında fikirleri, inandığı değerleri ve bir hayat görüşü var. Her vatandaş elini vicdanına koyarak bu maddeleri inceleyecek ve oyunu ona göre kullanacak. Hiçbirimizin de kimseyi Evet verdi veya Hayır verdi diye yargılamaya, suçlamaya, hain ilan etmeye veya hakaret etmeye hakkı yok.

 

Ülkü Ocakları Türk Milletinin 57. Alayıdır. Ve siyaset üstü bir kimlik sahibidir. Ülkü Ocaklarına Genel Başkanlık yapmış kişiler benim için olduğu gibi kendisini Ülkücü olarak gören herkes için çok değerli ve kutsaldır. Ülkü Ocaklarının Eski Genel Başkanları Referandum ile ilgili kararlarını Hayır olarak açıkladılar ve Hayır propagandasına destek veriyorlar.

 

Bazı haddini bilmezler, korkaklar ve klavye kahramanlarının sırf kararını Hayır olarak açıkladılar diye Eski Ülkü Ocakları Başkanlarına "densiz, haysiyetsiz, şerefsiz ve satılmış" gibi ifadeler kullandığını görüyorum sosyal medyada ve çok üzülüyorum. Azmi Karamahmutoğlu' nu, Alişan Satılmış' ı, Musavvat Dervişoğlu' nu ve diğer çok değerli Başkanları karşısında görse korkudan altına edecek olan ŞEREFSİZLER sizlerin halinize gülüyorum. Acizliğinize acıyorum. Kendinizi Ülkücü ve Ülkü Ocaklı olarak nitelendirip de Şanıyla Şerefiyle Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış bu sözde değil özde vatan ve millet sevdalılarına kulak vermeyip birde hakaret etmenize üzülüyorum.

 

Bu ülkede hain Başbakan çıkmıştır ancak hain Ülkü Ocakları Başkanı çıkmamıştır bunu iyi bilin bundan sonra da çıkmayacaktır. Sizinle aynı düşünmeyebilirler ancak siz onlara saygı duymaya mecbursunuz.  


Tekrar ediyorum bu bir siyasi tercihtir. Hiçbirimiz birbirimizi Evet veya Hayır diyor diye dışlamamalı, ötekileştirmemeli hele de hakaret etmemeliyiz.  Herkesi bu süreçte sağduyulu ve saygılı olup muhatabına karşı haddini bilmeye davet ediyorum. Hele de Ülkücüyüm diye geçinip kontenjandan oradan buradan sadece kağıt üstünde vekil adaylığı yapanlara çünkü sizler menfaat uğruna ülkücü geçinip Ülkücülüğün ne olduğunu bilmeyenlersiniz. Ancak o sırf hayır diyor diye hakaret ettiğiniz adamlar kelle koltukta hiçbir menfaat gözetmeden Ülkü Ocaklarını ayakta tutan kahramanlardır. Ülkücüler Seyyid Ahmet Arsavi’ nin deyimi ile
Müminlere karşı alçak gönül­lü, kâfirlere karşı onurlu ve zorlu, Allah yolunda savaşan ve kınayanların kınanmasına aldırmayan yiğitlerdir. Ülkücülük kafirlere karşı bile onurlu olmayı emreder bunu iyi öğrenin…   

YORUM EKLE