Yurttaş: 'ABD'ye ihracat başlıyor'

Evren Yurttaş, “Trimbox, 220V-380V şebekeleri için dünyanın birçok ülkesine üretim yaparken, şimdi 110V seçeneği ile ABD’ye başta olmak üzere, bu voltajla çalışan ülkeleri de hedef gamına aldı. İlk 110V gönderimi seri üretime alınarak çok yakında ABD’ye sevk edilecek” dedi.

Yurttaş: 'ABD'ye ihracat başlıyor'

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, elektrik-elektronik cihazların yanmasını ve yangın çıkarmasını engellediğini belirttiği Trimbox'un ABD'ye ihracatına başlayacaklarını duyurdu. Yurttaş, “Şüphesiz tüm sanayicilerin en büyük başarısı ülkelerinden yurtdışına ürün satışı yaparak, ülkelerine döviz girdisi sağlamaktır. Özellikle bu ülkelerden biri ABD ise anlamı daha da artmakta, bir de teknoloji ürünüyse ve katma değerli ise çok daha anlamlı olmaktadır. 

ABD'ye ihracatın anlamlı olmasının en önemli sebebi teknolojik tüm gelişimleri neredeyse bünyesinde barındırması ve tüm dünyaya satmasıdır. Bir teknoloji ne kadar ihtiyaç olursa olsun, menşei ABD gibi dünyadaki birkaç ülkeden biri değilse alışkanlık haline gelerek tüketilir veya kullanılır olması olası değildir. İşte bu konu ABD'ye ihracatın önemini bir kez daha gündeme getiriyor” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER