Dolar artacak mı düşecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı

Ekonomi gündemini değerlendiren ekonomist Remzi Özdemir, ABD'de yaşanan olayların ABD dolarının referans para birimi olmasını etkilemeyeceğini söyledi.

Dolar artacak mı düşecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı

Yazar  Remzi Özdemir, ABD'de gerçekleşen senato baskını sonrası doların düşeceğini iddia edenlerin aksine tespitlerde bulunmuş ve "Dolar güçlü bir para birimi, bu olaylardan etkilenmeyecektir" açıklamasını yapmıştı. 

"AMERİKA'DAKİ OLAYLAR BİZİM GİBİ ÜLKELERİ ETKİLİYOR"

ABD'de yaşanan olaylardan sadece üretim politikası zayıf olan ülkelerin etkilendiğine değinen Remzi Özdemir, yaşanan olayların ABD dolarının referans para birimi olmasını etkilemeyeceğini söyledi.

Senato baskınının ABD'nin Trump yüzünden yıkılan imajının yeniden inşası için önemli mesajlar barındırdığını ve bunu görebilen analist ve fon yöneticilerinin haklı çıktığını aktardı. 

AVRUPALI YATIRIM BANKALARI DOLAR SEVİYESİ KONUSUNDA NASIL YANILDI?

Remzi Özdemir yabancı yatırım şirketlerinin dolar seviyesinde yanılmalarının altında yatan sebebin, bu kurumların sunduğu raporların samimiyetsiz beklentiler içinde yapılmış tespitler olduğunu söyledi.

 Amerikan 10 yıllık tahvil faizlerinde yükselişin devam etme sebebi konusunda da önemli açıklamalar yapan Özdemir, Dolar seviyesinin ne olacağı konusunda Türkiye'deki beklenti ve tahminlerin gerçekçi olmadığını aktararak seviyenin hangi yönde olacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER