Yüz yüze eğitimle ilgili tarih verildi

Uzaktan eğitimin ne zaman sona ereceği konusunda bilgi veren Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhan, "15 Şubat sonrasında okullarda yüz yüze eğitime geçilebilir." açıklamasını yaptı.

Yüz yüze eğitimle ilgili tarih verildi

Prof. Dr. İlhanortaokul ve lise öğrencilerine okullarda yapılması öngörülen telafi sınavlarının salgının seyrine etkisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TELAFİ SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir süre daha yüz yüze eğitime ara verilerek sürecin çevrimiçi olarak devam ettiğini hatırlatan İlhan, alınan kararla 4 Ocak 2021 sonrasında okullarda telafi sınavlarının yapılmasının söz konusu olabileceğini belirtti.

OKULA GELENLER DAHA KONTROLLÜ

İlhan, geçen eylül ve ekim aylarında bir süre yüz yüze eğitime başlandığını hatırlatarak, "O dönem okula gelen ile gelmeyen çocuklar kıyaslandığında, açıkçası okula gelenlerde çok ciddi bir enfeksiyon farkı görülmedi, hatta okula gelenlerde daha az enfeksiyon görüldüğü konusunda bilgiler söz konusu. Bunun da okula gelenlerin daha kontrollü olduğu, maske kullanıma özen gösterdiği, okula gelmeyenlerin ise parka ve dışarıda zaman geçirdiği, bulaşı yüksek olduğu yerlerde bulunduğu yönünde oldu" dedi.

"OKULLARDA BULAŞ İHTİMALİ AZALACAKTIR"

Okulların, hastalıktan korunmaya yönelik ciddi önlemler aldığını belirten İlhan, bu kapsamda okulların maske temin ettiğini, dezenfektan kullanımına dikkat edildiğini, havalandırma ile düzenli temizlik yapıldığını, teneffüslerin ayarlandığını ve bir arada olunmasından kaçınıldığını anlattı. Prof. Dr. İlhan, "Öğrencilerin toplu şekilde bir arada bulunması söz konusu olmadığında okulda bulaş azalacaktır. Yine aynı koşullar söz konusu olduğu takdirde bu dönem için de yine okulda bulaş ihtimali azalacaktır" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER