Zarrab'ın verdiği rüşvetin detayları ortaya çıktı! 50 bin dolara...

ABD'de tutuklu iken itirafçı olup serbest kalan Reza Zarrab'ın, cezaevinde gardiyana verdiği 50 bin dolarlık rüşvet karşılığı neler aldığı ortaya çıktı. Zarrab hücresine, 50.000 dolara alkol, telefon, yemek ve C vitamini sokmuş...

Zarrab'ın verdiği rüşvetin detayları ortaya çıktı! 50 bin dolara...

New York Times, Reza Zarrab davasında gündeme gelen “rüşvet” konusunu detaylarıyla okuyucularına aktardı. 2016’da ABD’de gözaltına alındıktan sonra Manhattan’ın Guantanamo’su olarak bilinen hapishaneye götürülen Zarrab’ın, hapishanede Bronxlu gardiyan Victor Casado aracılığıyla yasak olan ürünleri hücresine aldığı ortaya çıktı.

GARDİYAN ZARRAB'I "FIRSAT" OLARAK GÖRMÜŞ...

Casado’nun Zarrab’ı bir fırsat olarak gördüğü ve başka bir mahkum aracılığıyla Zarrab’a para karşılığında yardım edebileceği konuları ve cep telefon numarasını yazan bir kağıt gönderdi.

İLK RÜŞVET 5 BİN DOLAR OLARAK ÖDENDİ... 

Gazete, Zarrab’ın Türk avukatlarının şoförünün Casado’ya başlangıç olarak 5.000 dolar para verdiğini ve bu sayede hücre içerisinde alkol, cep telefonu, yemek ve C vitamini temin ettiğini yazarken, zaman içerisinde Casado’nun en az 50.000 dolar para aldığını okuyucularına aktardı.

MAHKUMLAR GARDİYANA ŞİKAYET EDİNCE... 

Casado’nun duruşması 11 Ocak’ta görülecek fakat New York Times, gardiyanın çok laubali davrandığını ve diğer mahkumların Casado’yu iş arkadaşlarına şikayet etmesinin ardından kaçakçılık yaptığının ortaya çıktığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER