Trump'tan evanjelist liderlere devlet yemeği: 'Brunson'un serbest kalması için savaşıyoruz!'

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da genelde büyük devlet liderleri için düzenlenen devlet yemeğini bu defa ülkenin 100 önemli evanjelist lideri ve eşleri için verdi... Trump’ın bu tür etkinliklerine fazla katılmayan eşi Melania da, kabinenin üçte biri de oradaydı. Trump'ın "Rahip Brunson'ın serbest kalması için savaşıyoruz" sözleri salonda büyük alkış aldı.

Trump'tan evanjelist liderlere devlet yemeği: 'Brunson'un serbest kalması için savaşıyoruz!'

ABD Başkanı Donald Trump'tan, Türkiye'de ev hapsinde bulunan rahip Brunson'la ilgili yeni bir açıklama geldi. NTV'nin haberine göre Trump, Evangelist liderleri ağırladığı akşam yemeğinde, Brunson'u geri getirmeye çalıştıklarını söyledi ve bunun için verilen mücadeleden bahsetti.

BRUNSON AÇIKLAMASI BÜYÜK ALKIŞ ALDI
"Rahip Brunson'ın serbest kalması için savaşıyoruz" ifadesini kullanan Trump, salondan en büyük alkışı bu açıklamaları esnasında aldı. Bir diğer güçlü alkış ise İsrail Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasıyla ilgili konuşması sırasında geldi.

Toplantıda ABD'deki son gelişmelerden de bahseden Trump, geçtiğimiz hafta sonu hayatını kaybeden Senatör John McCain için önümüzdeki günlerde etkinlikler düzenleneceğini açıkladı. Toplantıya ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de katıldı.

Öte yandan Habertürk Washington muhabiri Serdar Turgut, bugünkü yazısında Trump'un evanjelist liderlere verdiği yemekle ilgili ilginç ayrıntılar aktardı.

HAFTANIN BİR GÜNÜ TRUMP VE BAKANLAR BEYAZ SARAY'DA DUA SEANSINA BAŞLADI

Kabinenin üçte birinin yemekte bulunduğunu yazan Turgut, "Bu arada başkan Trump’ın her hafta belirli bir günde Mike Pence, Dışişleri Bakanı Pompeo, Adalet Bakanı Jeff Sessions ve Eğitim Bakanı Betsy Devos’un da katlımıyla Beyaz Saray’da evanjelist bir din adamının eşliğinde dua seansları düzenlemeye başladığı da konuşuluyor Washington’da." ifadelerine yer verdi.

Turgut, "Amerika’da son yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre evanjelistlerin yüzde 41’i politikalarından hayal kırıklığı yaşasalar bile Trump’ı desteklemeyi sürdürecekler. Evanjelistler genelde çok tepki verdikleri evli bir adamın hayat kadınları ile ilişkisi konusunu da Trump söz konusu olduğunda kafaya takmıyorlar. Onlar için bu ilişkileri ortaya dökülmüş olan Trump’ın başkan olmayı her koşulda sürdürmesi her şeyden daha önemli. Dolayısıyla bu ilkelerini de Başkanlık için görmemezlikten gelmeye razılar." ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER