Trump ve ABD medyasının savaşı!

ABD Başkanı Donald Trump, Pensilvanya eyaletinde düzenlediği mitingde ABD medyasını yuhalattı. Trump, gazetecileri gerçek siyasi rakibi olarak gördüğünü açıkladı. Trump yanlıları ise hep bir ağızdan "iğrenç, yalancı medya" sloganları attı.

Trump ve ABD medyasının savaşı!

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan medyasına karşı yürüttüğü linç kampanyasını sürdürmeye devam ediyor. Trump, Pensilvanya eyaletinin Newtown kentinde düzenlediği mitingde medyayı sahte ve iğrenç haberler yapmakla suçlayarak kendini karşılamaya gelenlere yuhalattı. Trump, gazetecileri gerçek siyasi rakibi olarak gördüğünü açıkladı. Trump yanlıları ise hep bir ağızdan "iğrenç, yalancı medya" sloganları attı.

BM: "TRUMP'IN MEDYAYA YÖNELİK SALDIRILARINA KARŞI BİRLEŞİN"

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Uzmanları, Başkan Donald Trump’ın bazı medya kuruluşlarına yönelik davranışlarının kabul edilemez olduğunu belirterek, başkanın bu tutumunu ‘basına yönelik saldırılar’ olarak değerlendirdi.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun ifade özgürlüğü Özel Raportörleri David Kaye ve Edison Lanza, Başkan Trump’ın medyayı, “Amerikan halkının düşmanı, sahtekar, yalan haberci” olarak etiketlemesinin, “demokrasiyi çarpıtarak, komple teorileri yayma ve bağımsız basına yönelik stratejik bir nefret hedefi yaratma eylemi olduğunu” savundu.

Birlemiş Milletler uzmanları tüm medyaya, “Başkan Trump'ın basına yönelik saldırılarına karşı koyun. Karşı koyanlarla birlikte dayanışma içerisinde olup, birlikte hareket edin” çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER