Pompeo, Fransız medyasına konuştu: ABD ve Avrupa Erdoğan’a karşı birlikte çalışmalı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eylemlerinin halkının çıkarına olmadığı konusunda hem ABD hem Avrupa tarafından ikna edilmesi gerektiğini söyledi.

Pompeo, Fransız medyasına konuştu: ABD ve Avrupa Erdoğan’a karşı birlikte çalışmalı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fransız gazetesi Le Figaro'ya yaptığı açıklamalarda, ABD yönetimi ile Avrupa'nın, Türkiye'nin son aylarda Ortadoğu'daki eylemlerine karşı birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Pompeo, Türkiye'nin Karabağ'da Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ı desteklemesini ve Libya ve Doğu Akdeniz'deki politikalarını işaret ederek, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ben, Türkiye'nin son eylemlerinin son derece saldırgan olduğu konusunda mutabık kaldık" dedi.

NATO'DA KALMA KONUSUNDA YORUM YAPMADI

ABD'li bakan, "Avrupa ve ABD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bu tür eylemlerin halkının çıkarına olmadığı konusunda ikna etmek için birlikte çalışmalı" ifadelerini kullandı.

Ankara'nın, askeri kabiliyetlerin artan bir şekilde kullanmasının endişe verici olduğunu söyleyen Pompeo, Türkiye'nin NATO'da kalıp kalmaması konusunda yorum yapmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER