Hindistan petrol üretimini artırıyor

Hindistan’dan petrol savaşlarını etkileyecek çok önemli bir hamle geldi. OPEC üretimine ilişkin kesintilerin sürmesini planlayan Hindistan Hükümeti bağımlılığı azaltmak için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

Hindistan petrol üretimini artırıyor

Hindistan hükümeti Ortadoğu ülkelerine petrol bağımlılığını azaltmak için girişimlerini hızlandırıyor.

Hindistan Petrol Bakanı Dharmendra Pradhan'ın 2015 yılında gündeme getirdiği ‘Petrol bir silah olarak kullanılıyor' açıklaması bir kez daha gündeme geldi.

Geçen ay Hindistan hükümeti rafinerilerden çeşitlendirmeyi hızlandırmalarını ve Ortadoğu'ya olan  OPEC uzantılarının geçtiğimiz ay sonuna kadar uzatılmasının ‘Bu silahın etkin bir şekilde kullanıldığını ortaya koyduğunu' beliren Petrol Bakanı Pradhan, yeni sistemler üzerinde çalıştılarını dile getirdi.

Verileri de paylaşan Hindistanlı Bakan Aylık ortalama 14,7-14,8 milyon varilden 10,8 milyon varile düşürmeyi planladıklarını söyledi.

Reuters'a konuşan Hindistan Petrol Bakanlığı üst düzey yöneticisi Tarun Kapoor, Hindistan'ın petrol üretim kapasitesini daha da genişleteceğini ve Suudi Arabistan'a olan bağımlılığı azaltacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER