Hindistan'daki sel felaketinde ölü sayısı 31'e yükselirken tünelde mahsur kalanların durumu belirsiz

Hindistan'ın kuzeyindeki Uttarakhand buzul felaketinden kaynaklanan ölü sayısı beş cesedin daha kurtarılmasıyla 31'e yükseldi. Öte yandan Chamoli bölgesindeki Tapovan enerji projesinde batık bir tünelde mahsur kalmasından korkulan yaklaşık 35 işçiyi kurtarmak için bir çok kurum tarafından ortak operasyon yürütülüyor.

Hindistan'daki sel felaketinde ölü sayısı 31'e yükselirken tünelde mahsur kalanların durumu belirsiz

Hindistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Başbakan'ın kendisi durumu yakından takip ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın her iki kontrol odası da durumu 24 saat izliyor ve devlete mümkün olan her türlü yardım sağlanıyor ”dedi.

İçişleri Bakanı Amit Shah, Uttarakhand'ın Chamoli bölgesindeki çığla ilgili bir açıklama yaptı ve ilgili tüm devlet kurumlarının durumu takip ettiğini belirterek şöyle dedi:

“Başbakan'ın kendisi bunu izliyor. İçişleri Bakanlığı'nın her iki kontrol odası da durumu 24 saat izliyor ve devlete mümkün olan her türlü yardım sağlanıyor."

Uttar Pradesh hükümeti ayrıca buzul felaketinden sonra yardım çalışmalarını yürütmek için devletle daha iyi koordinasyon sağlamak için Uttarakhand'a üç bakandan oluşan bir ekip gönderdi.

Geçtiğimiz pazar günü Hindistan'ın kuzeyindeki Himalaya sıradağları bölgesinde bir buzulun kırılmasının ardından Uttarakhand'ın Chamoli bölgesindeki Dhauli Ganga nehrinde büyük bir sele neden olmuş, Dhauliganga hidroelektrik projesi hasar görmüştü.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER