Ermenistan'a ait 2 Smerç füze sistemi imha edildi

Azerbaycan ordusu, ülkenin Berde ve Terter kentlerindeki sivilleri hedef alan Ermenistan'a ait 2 Smerç füze sistemini imha etti. Azerbaycan Savunma Bakanlığının paylaştığı görüntülerde, Smerç sistemlerinin füzelerini fırlattıktan sonra konum değiştirmek ve saklanmak için hareket ettikleri görülüyor. Bu arada gelen yeni bir son dakika bilgisine göre, işgalci Ermenistan’a ait Osa tipi uçaksavar roket sistemi de yerel saatle 20.25 civarında nokta atışıyla imha edildi. Bakanlık, imha edilen uçaksavar sistemine ait görüntüleri paylaştı.

Ermenistan'a ait 2 Smerç füze sistemi imha edildi

Görüntülerde, Smerç'lerin nokta atışıyla imha edilme anları da yer alıyor. Bakanlık, füze sistemlerinin imha edilme zamanının yerel saatle 12.55 ve 14.18 olduğu bilgisini aktardı.

Azerbaycan ordusu dün de Ermenistan'a ait Smerç füze sistemini imha etmişti.

Ermenistan ordusunun cepheden 60 kilometre mesafedeki Berde kentine misket bombalı Smerç füzeleriyle 27-28 Ekim'de düzenlediği saldırılarda 25 sivil yaşamını yitirmiş, 70'ten fazla kişi yaralanmıştı.

ERMENİSTAN'A AİT OSA TİPİ UÇAKSAVAR ROKET SİSTEMİ DE İMHA EDİLDİ

Öteyandan Azerbaycan ordusu, işgalci Ermenistan'a ait askeri hedefleri imha etmeye devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait Osa tipi uçaksavar roket sistemini yerel saatle 20.25 civarında nokta atışıyla imha ettiği belirtildi. Bakanlık, imha edilen uçaksavar sistemine ait görüntüleri paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER