Dördüncü bir dalga mı geliyor?

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkede artan mutasyon vakaları sonrasında dördüncü bir dalga yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Dördüncü bir dalga mı geliyor?

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Yöneticisi Dr. Rochelle Walensky, Covid-19'a dair önemli bir açıklamada bulundu.

NTV'de yer alan habere göre, Dr. Walensky, ABD için dördüncü dalga riskinin bulunduğunu savundu ve ülkede günlük yeni vaka seviyesinin 70 bin civarında seyrettiğini belirtti.

Dr. Walensky, "Lütfen beni dikkatle dinleyin. Mutasyon varyantları yayılıyor. Şimdiye kadar elde ettiğimiz bütün kazanımları kaybetmenin eşiğindeyiz. Bu mutasyonlar hem insanlarımız hem de gelişimimiz için gerçek tehlike oluşturuyor" dedi.

Covid-19'un birden fazla mutasyonu bulunuyor. Şimdiye kadar en tehlikeli mutasyonlar İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'da tespit edildi.

CDC'nin tahminlerine göre bulaş oranı yüksek olan B117 varyasyonu (diğer adıyla İngilitere mutasyonu) ABD'de mart ayında ana salgın haline gelebilir. İngiltere mutasyonunun en büyük ayırıcı özelliği Covid-19'un daha bulaşıcı hale gelmesi. Hızlı yayılan yeni tür nedeniyle ülkede dördüncü koronavirüs dalgası yaşanacağından endişe ediliyor.
ABD'de COVID-19 vaka sayıları 29 milyonu aştı, can kaybı ise 527 binin üzerine çıktı.

Covid-19'un birden fazla mutasyonu bulunuyor. Şimdiye kadar en tehlikeli mutasyonlar İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'da tespit edildi.

CDC'nin tahminlerine göre bulaş oranı yüksek olan B117 varyasyonu (diğer adıyla İngilitere mutasyonu) ABD'de mart ayında ana salgın haline gelebilir. İngiltere mutasyonunun en büyük ayırıcı özelliği Covid-19'un daha bulaşıcı hale gelmesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER