Aliyev’den Ermenistan’a ültimatom

Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev, Ermenistan'ın sivilleri hedef almasına dair, "Azerbaycan tarafı tüm bunlara layıkıyla cevap verecek" ifadesini kullandı.

Aliyev’den Ermenistan’a ültimatom

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden, Azerbaycan’ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 9 kişi ölmiş, 34 kişi de yaralanmıştı.

Ermenistan’ın saldırılarına ilişkin Azerbaycan Cumhurbaşkanı İham Aliyev yaptığı açıklamada, “Azerbaycan tarafı tüm bunlara layıkıyla cevap verecek” dedi. Aliyev açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

- Ermenistan ateşkesi ihlal etti ve Gence’deki sivillere roket attı. Bu bir savaş suçu ve Cenevre Sözleşmelerinin ağır bir ihlalidir.

"ERMENİ FAŞİZMİNİN BİR BAŞKA TEZAHÜRÜ"

- Roket saldırısı Ermenistan’ın Vardenis bölgesinden yapıldı. Sonuç olarak 41 Azerbaycanlı sivil öldürüldü ve 200’den fazla kişi yaralandı. Ermeni tarafının amacı kurtarılan bölgeleri yeniden işgal etmektir.

- Ermenistan’ın askeri ve siyasi liderliği suçlarından sorumludur. Azerbaycan tarafı tüm bunlara haysiyetle cevap verecek! Rus arabuluculuğundaki görüşmelere saygısızlık ve Ermeni faşizminin bir başka tezahürü. Bu aşağılık işler Azerbaycan halkının iradesini asla bozamaz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER