Dün söyledik, Bugün söylüyoruz, Yarında söyleyeceğiz F.Gülen Vatan Hainidir...

 Detayları ortaya çıktıkça izliyor ve görüyoruz ki 15 Temmuz akşamı Türkiye çok büyük bir tehlike atlatmıştır. Ancak henüz tehlike geçmiş değildir ve kolay kolay da geçmeyecektir. Ben bu darbe girişiminin bu kadar basit bir plan olduğunu düşünmüyor ve aşama aşama hayata geçirileceğini öngörüyorum.

2000’ li yılların başlarında Fetullah Gülen ve Cemaati hakkında çok önemli araştırmalar yapan ve tamamlayamadığı ölümünden sonra bir kısmının yayınlandığı Köstebek isimli kitabında ve her fırsatta Fetullah Gülen ve Cemaatinin Türkiye için çok büyük bir tehdit olduğunu söylediği için şehit edilen Necip Hablemitoğlu’ na kimse kulak vermemiştir.

Yıllar boyunca bu cemaat denen yapılanmanın ne kadar tehlikeli bir yapılanma olduğunu Fetullah Gülen’ in Vatan haini olduğunu korkmadan çekinmeden söyledik durduk. Bunun en büyük örneği de 2010 yılı sonları ve 2011 yılı başlarında Mhp Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından meclise yazılı önerge vermek koşuluyla Cemaatin ve Fetullah Gülen Yapılanmasının bütün faaliyetlerini durdurmasını istemesiydi. Şuan o dönem dün gibi hafızamdadır. Sayın Devlet Bahçeli’ nin bu isteği adeta herkesi çıldırttı. Çok net olarak Bugün ki Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bugün ki Orman Bakanı Faruk Çelik, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve daha nice üst düzey Akp’ li çok ağır ifadelerle Sayın Devlet Bahçeli’ ye yüklenip sözde Muhterem Vatan Haini Fetullah Gülen’ e methiyeler dizdiler.

Tamamen uydurma senaryolarla şuan firari olan ve o dönem Devlet büyüklerinden haddinden fazla destekler alan Zekeriya Öz’ ün ortaya attığı Ergenekon Davaları sürecinde; 1. Ergenekon Davasında 108, 2. Ergenekon Davasında 119, Poyrazköy Davasında 71, İrticayla Mücadele Eylem Planı Davasında 30, İçinde Erzincan ve OdaTv davalarının da olduğu diğer davalarda 52 kişi, yani bu süreçte ki uydurma davalarda toplam 380 kişi yargılanmıştır. Bu davalar ve yargılanmalar ve süreçte ki tutuklamalar sayesinde Türk Ordusunun 200 e yakın önemli kademelerde ki Subayı itibarsızlaştırılmış, mahkum edilmiş ve görevlerinden uzaklaştırılmıştır. Buna müteakip bugün 15 Temmuz da darbe girişiminde bulunan Cemaat mensupları Tsk’ da istenildiği gibi konuşlandırılmış ve hain planlarını işleme koymaları için çalıştırılmıştır.

17/25 Aralık’ tan sonra kademeli olarak Fetullah Gülen ve Cemaatinin üzerine gidilmiştir. Ancak 13 yıllık Akp iktidarlarının yaklaşık 10 yılı her türlü imkanı bularak Devlet içinde her kademeye sızan örgüt öyle kolay kolay etkisiz hale gelmeyecektir. Korkum ve öngörüm odur ki 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi planın 1. Parçasıydı ve esas girişim esas cemaat mensuplarıyla ileriki bir tarih de yapılacak. Bunu nereden çıkardığıma gelince dikkat ediniz o gece darbe baskınlarında hep rütbesiz askerler ve erler kullanıldı. Şuanda ordumuzun büyük çoğunluğu uzman askerlerden oluşmaktadır. Fakat bu darbe girişiminde uzman askerler kullanılmamıştır. Siyasi iktidarın çok dikkatli olması ve her detayı çok derin incelemesi gerekmektedir.

Darbe girişiminin olduğu geceye dönecek olursak Sayın Devlet Bahçeli’ ye bir hak vermek gerekmektedir. Herkes şok halinde ne yapacağını bilemez iken büyük bir sorumluluk ve Devlet Adamlığı bilinciyle Başbakanı aramış her şartta koşulsuz yanlarında olduklarını söylemiş güç ve cesaret vermiştir. Şimdi yapılması gereken bu işi en nihai sonuca ulaştırana kadar bu birlik ve beraberliğin bozulmaması ve tedbirler alınarak üstüne gidilmesidir.
Dün ısrarla söylemiştik, bugün yine söylüyoruz ve yarında koşullar ne olursa olsun yine söyleyeceğiz Fetullah Gülen Cemaati bir terör örgütü, Fetullah Gülen’de Abdullah Öcalan’ dan farkı olmayan bir teröristtir.

YORUM EKLE