Dumura mı Uğradık

 Hani bazen insan nefes almak istemez ya; gördüğünü görmek, duyduğunu duymak istemez, iyiye sevinemez, kötüye üzülemez, işte ruh halimiz tam da böyle.

7, 8 aydır, 5,6 ildeki silahlarla güvenlik güçlerine direnen çete, hala yok edilemedi. Rusya ile gerginlik artmaya devam ediyor. Suriye’deki Türkmen nüfus bölgelerinden sürülmüş vaziyette, direnenlere Rusya havadan vuruyor Esat güçleriyle Esat’ı destekleyen İran unsurlarıyla çoluk çocuk demeden Türkmen katliamı yapıyor.

Bizde demin yukarıda anlattığım ruh haliyle bekliyoruz. Milletin büyülenmesi böyle oluyormuş demek ki.

5 tane ağaç için kıyameti koparan milletin her gün gelen şehitlere sesi çıkmıyor. Gözümüzün önünde yok edilen Türkmenler artık milletin umurunda değil. Neredeyse her hafta denizden çıkarılan onlarca mülteci cenazeleri ilgi alanımızın içinde değil.

Ülkenin bölünme aşamasına gelmesi artık saygıdeğer milletimizin umurunda değil.

Rusya’yla gerginlik bizim takip etmemiz gereken konular arasında değil.

Turizmin bitmesi, ihracatın her geçen gün azalması, işletmelerinin kapasitelerini düşürmesi, esnafın kıvranması, et fiyatlarının delirmesi, her sahada üretimin azalması bizleri artık rahatsız etmiyor.

Demek ki, milletler böyle göçertilirmiş.

Demek ki, devletler böyle dumura uğratılırmış.

Tüm bunlar olurken, peki ne oldu?

Onlarca seçim kaybetmiş, CHP kongresi alışa gelmiş metotlarla bitti. HDP’nin arkasına düşmüş MHP, kongresini bile yapamayacak halde.

Binlerce yıllık mazisi olan millet, adeta kaderine razı edilmiş, seyrediyor. Söyleyecek sözü olanlar susuyor. Taşın altına elini koyması gerekenler, duruyor. Yapacak bir şey yok, dumura uğradık bedel ödemek için bekleyecek miyiz?

Bu işlerin sorumlusu hükümettir deyip, kaderimize razı mı olacağız?

Parlamenter demokrasilerin itici gücü muhalefet partileridir. Bugün hızla yapılması gereken en önemli olan, muhalefet partilerinin kendilerine çeki düzen vermesidir.

CHP bizi ilgilendirmiyorsa, yapılacak iş MHP’nin kendine gelmesini talep etmektir.

Güçlü dirayetli MHP’nin olduğu yerde RUS, Alman operasyon yapamaz.

Güçlü MHP’nin olduğu yerde Vatikan uşağı cemaat devleti kitleyemez.

Güçlü MHP’nin olduğu yerde kahpe PKK silah depolayamaz.

Velhasıl MHP düzelmeden Türkiye ve Türkiye’nin etki alanları düzelemez.

Ondan dolayıdır ki, milli devlet, güçlü iktidar MHP ile oluşur.

Sağlıcakla kalın…

YORUM EKLE