DEVLET BAHÇELİ'YE AÇIK MEKTUP

Sayın Devlet Bahçeli istifa etmelisiniz... İktidar ve muhalefette  uyguladığınız tüm politikalar başarısız oldu, millette bir karşılık bulamadı, iflas etti.Yönetim anlayışınız, seçtiğiniz kadrolar, siyasi tavrınız ve stratejiniz, Milliyetçi Hareket misyonuyla örtüşmemiş ve bitmiştir. Milliyetçi Hareket siz ve kadronuzdan ibaret değildir. Bu geniş kadroya imkan tanımak. Yolunu açmak adına, kendinizi aşın ve istifa edin.                                          

Hiçbir planlamaya müsaade etmeden , hiçbir şeye yön vermeye çalışmadan, su yatağını bulur zihniyetiyle aradan çıkın;  ''görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...''                                                             

Müthiş avantajlı bir konjüktürde işbaşına geldiniz. Dünyanın ve bölgemizin hayati  değişimler yaşadığı  onsekiz  yıl boyunca MHP'nin başında bulundunuz. Seksen darbesinden sonra olağanüstü bir bütünleşmenin yaşandığı tarihi bir anı, malesef en hafif tabiri ile değerlendiremediniz, heba ettiniz. Türk siyasi hayatı liderlere göre şekillenir, liderlerce yönetilir ve siz başaramadınız ve bundan böyle başarı şansınız da kalmamıştır. Size endekslenmiş ve sayenizde ikbal sahibi olmuş kadronuzun küçük hesaplarını da aşarak, hareketin önünü açın, istifa edin.

Sayın Devlet Bahçeli misyonunuz bitmiş ve başarısız olmuştur. Bu büyük bir vebaldir ve bu vebali daha fazla taşımamalısınız. İstifa etmeli ve bugüne kadar sizinle çalışmış kadroları da istifaya zorlamalısınız. Temiz bir sayfa açılmasına ön ayak olmak, sizin bu harekete borcunuzdur. Başarısızlığın faturasını ödemek bir erdemdir. Bu faturayı ödememekte direnenler er ya da geç dipten gelen  dalga ile tasviye edilir. Tarihte de, iyi niyetli olanları dahi nefretle anılan, ihitraslı, koltuk düşkünü, küçük şahsiyetler olarak yer alırlar. Başarısızlık şüphesiz  bu durumdan evladır.

Geçmişte istifaya teşebbüs ettiniz ve ne yazık ki teşebbüsünüz akim kaldı. Dik durabilseydiniz, tarihi bir dönemeçte her saniyenin çok önemli olduğu on - onbir yılı bu harekete kaybettirmemiş, potansiyelimizi çarçur etmemiş olacaktınız. Bilemediğimiz sebeplerle, istifanızdan vazgeçtiniz ve ne yazık ki bir yıkımın mimarı oldunuz. Bu tecrübeyi bugün değerlendirin, istifa edin. Belki bu dahi yeni bir başlangıca vesile olabilir, tahribatınızı azaltabilir.

Ehline malum olan ancak bugün herkes tarafından açıkça görülen gerçek şudur ki; hiç soyunmamanız gereken kabiliyet ve istidadınız dışındaki bir göreve soyundunuz. Bu ısrarın saiklerini bizim bilebilmemiz imkansız, ancak neticelerini görüyor ve yaşıyoruz.  Keşke Türkeş'in gölgesinde kalabilseydiniz! Silik şahsiyetinizle, vasıfsızlığınızla ancak kalmadınız.  Çevrenizde oluşan ne idüğü belirsiz yapıyla özdeşleşerek Ülkücü Harekete, tarihi misyonuna aykırı bir elbise biçmeye kalktınız. Oluşturduğunuz tahribatı kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Bu hareketin size yapacağı en büyük iyilik, bu dönemi yaşanmamış kabul etmekten, unutmaktan ibaret olabilir. Lütfen istifa edin ve varlığınızı bize unutturun.

Yeni bir başlangıç için geçen şu onsekiz yılı unutmaya, milletimize de unutturmaya ihtiyacımız var. İstifanız ve onun oluşturacağı zımmi özür, itiraf hükmünde bir etki yaratarak nisbi olarak önümüzdeki dönemi kolaylaştırabilir. Kadrolarımızı disipline etmede, halka kendimizi anlatmada, beyaz bir sayfa açmada önümüzü açabilir.

İstifa edin, önümüzü açın ki; büyük bir aşk, şevk ile alın terimizi, göz nurumuzu, bilgi ve donanımımızı yeniden bu milletin hizmetine verebilecek, millet nezdindeki itibarımızı yeniden kazanabilecek organizasyonları yapabilme imkanına kavuşalım.

İstifa edin ki; döneminizin geçici bir fetret, yorgunluk, düşüş dönemi olduğunu, sahip olduğumuz değerlerden uzaklaşmanın sonuçlarını yaşadığımız bir ders alma dönemi olduğunu anlatarak, yeniden dirilişimizi  oluşturabilelim.

Aksi halde tarih ne sizi ne de sizin zulmünüze karşı koyamayan bizi, Ülkücüleri affetmeyecektir. Başladıkları kutsal bir  görevi nice bedeller ödeyerek millet adına yakaladıkları büyük fırsatı heba eden, ucuza harcayan müflisler olarak kaydedecektir.

Birkez daha iş işten geçmeden, kendimizi yeniden oluşturmamıza fırsat tanıyın, istifa edin, yolumuzu açın. Bu davaya yapabileceğiniz yegane hizmet budur, göreviniz budur, sizden tek beklentimiz budur, fazla birşey mi istiyoruz?

 Yeter artık gölge etmeyin... İstifa edin...

 

  metinelci1957@gmail.com

YORUM EKLE